16-latkowie z Nasielska napadli i okradli w sąsiedniej gminie

W miniony weekend na terenie gminy Winnicy doszło do rozboju. Sprawcy zostali zatrzymani przez pułtuskich kryminalnych, to dwaj nastolatkowie z gminy Nasielsk.

Z piątku na sobotę (11-12.03) do jednego z domów na terenie gminy Winnica weszło dwóch młodych, zamaskowanych mężczyzn. Obezwładniło 54-letniego właściciela, przywiązali go do szafki i zakleili usta oraz oczy taśmą. Żądali wydania pieniędzy, grożąc użyciem paralizatora. Następnie splądrowali mieszkanie. Ukradli pieniądze, telewizor oraz zboże, które spakowali w worki i odjechali samochodem z miejsca. Na drugi dzień tj. 12 marca mężczyzna po oswobodzeniu się zaalarmował policję. Funkcjonariusze na miejscu zdarzenia zebrali i zabezpieczyli ślady.

Po kilkunastogodzinnych czynnościach operacyjnych pułtuscy kryminalni zatrzymali dwóch 16-latków, mieszkańców gminy Nasielsk. W ich miejscach zamieszkania zabezpieczyli wszystkie przedmioty, które zostały skradzione z mieszkania 54-latka. Funkcjonariusze znaleźli również rzeczy, które służyły popełnieniu przestępstwa między innymi samochód oraz taśmy samoprzylepne. Nastolatkowie odpowiedzą teraz przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

Sierż.szt. Alicja Bobińska, KPP Pułtusk