28-latek z gminy Zakroczym utonął w Wiśle w Czerwińsku

W niedzielne popołudnie w Czerwińsku nad Wisłą (9.08) doszło do tragicznego wypadku na rzece Wiśle. Na miejscu interweniowały służby ratunkowe oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Świadkowie zauważyli jak na wysokości bulwarów w Czerwińsku nad Wisłą, na rzece przewróciła się łódź. Na jej pokładzie było 6 osób. Natychmiast zgłoszenie trafiło do Straży Pożarnej w Płońsku oraz Ratownictwa Medycznego.

Wstępne ustalenia wskazują na to, że łódką po Wiśle pływało sześć osób: dwie kobiety i czterech mężczyzn. W pewnym momencie łódka wywróciła się i młodzi ludzie znaleźli się w wodzie. 28-latek z gminy Zakroczym pomagał współtowarzyszom rzecznej wyprawy, m.in. swojej siostrze, wydostać się z Wisły.

Niestety musiał opaść z sił i rzeka go porwała. Mężczyznę znaleziono około kilometra dalej, w dół rzeki od bulwaru, na łasze z piaskiem, bez oznak życia – przekazuje portalowi Płońsk w Sieci st. bryg. Dariusz Brzeziński z KP PSP w Płońsku. – Akcja reanimacyjna trwała około godziny. Niestety, przybyły na miejsce tragedii śmigłowcem z Płocka lekarz stwierdził zgon 28-latka – dodaje komendant powiatowy PSP w Płońsku.

Na miejscu zdarzenia pracuje policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza, która prowadzi swe czynności pod nadzorem prokuratora.