Areszt za wykorzystanie seksualne kobiety

Policjanci z komendy w Starych Babicach potrzebowali zaledwie kilku godzin od przyjęcia zawiadomienia od pokrzywdzonej kobiety, na zatrzymanie mieszkańca powiatu. W wyniku intensywnych czynności podjętych podczas zbierania materiału dowodowego w sprawie wykorzystania bezradności pokrzywdzonej i doprowadzenie jej do obcowania płciowego, mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w zeszłym tygodniu i gdy tylko policjanci otrzymali zgłoszenie, natychmiast przystąpili do ustalania jego okoliczności. Z relacji kobiety wynikało, że podczas spotkania towarzyskiego, na którym obecny był alkohol, zorganizowanego przez znajomą pokrzywdzonej w swoim miejscu zamieszkania, jeden z domowników wykorzystując jej bezradność, doprowadził ją do obcowania płciowego wbrew jej woli. Od tego momentu dla policjantów rozpoczął się proces intensywnych działań mających na celu zebranie jak najobszerniejszego materiału dowodowego oraz zatrzymanie mężczyzny, który miał się dopuścił tego przestępstwa.

Kryminalni z komendy w Starych Babicach już kilka godzin od przyjęcia zawiadomienia od pokrzywdzonej, zatrzymali mieszkańca powiatu warszawskiego zachodniego. Sprawę wraz ze zgromadzonym materiałem dowodowym śledczy przekazali do prokuratury. Mężczyzna usłyszał zarzut wykorzystania bezradności pokrzywdzonej i doprowadzenie jej do obcowania płciowego. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

podinsp. Ewelina Gromek-Oćwieja

TAGI: