Bal w stylu ziemiańskim

Komitet Organizacyjny „Razem dla Kamila” organizuje I Dobroczynny Bal w duchu i tradycji polskiego dworu pod wysokim patronatem Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego. Celem balu jest zebranie funduszy na ratowanie życia piętnastoletniego Kamila Jakubiaka z miejscowości Gostolin, gmina Załuski, powiat płoński.

Kamil Jakubiak jest chory na białaczkę, a zebrane fundusze będą przeznaczone na drogie leczenie i rehabilitację.

W warunkach przedwojennych bal dobroczynny odbyłby się w jednym z reprezentatywnych dworów Mazowsza Północnego. W akcję zbierania funduszy na ratowanie życia Kamila zaangażowały się rodziny ziemiańskie. Nawiązanie do filantropii i pomocy potrzebującym przez ziemiaństwo mazowieckie jest jak najbardziej uzasadnione.

Bal rozpocznie się polonezem według tradycji ziemiańskiej, a do tańca zagra wyśmienity zespół składający się z muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej im. Witolda Lutosławskiego.

Bal pod hasłem „Razem dla Kamila” odbędzie się dnia 20 października 2017 roku o godz. 20.00 we dworze „Marzenie” w Przyborowicach 5, gmina Załuski.

I Dobroczynny Bal odbędzie się pod patronatem Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego, Starosty Nowodworskiego i Starosty Płońskiego. Bal będzie miała charakter zamknięty. Wstęp tylko z zaproszeniami.

Komitet Organizacyjny:
Michał Grzegorz Salamonowicz – członek Polskiego Towarzystwa Ziemiańskiego
Marcin Folman
Krzysztof Norbert Rytel
KONTAKT: dobroczynnybal@gmail.com

Komitet Organizacyjny