Komunikacja

Nasielsk: Śmiertelne potrącenie mężczyzny przez pociąg pośpieszny

W piątek (27.11) chwilę przed godziną 16 na stacji kolejowej Nasielsk doszło do potrącenia mężczyzny przez pociąg Intercity relacji Warszawa Zachodnia – Gdynia Główna. Na miejsce natychmiast skierowano liczne zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego i Policję. Miejsce zdarzenia zabezpieczała również Straż Ochrony Kolei.

Nowy Dwór Maz: Pociąg śmiertelnie potrącił mężczyznę

W sobotę (31.10) chwilę przed północą pociąg lotniskowy Kolei Mazowieckich w rejonie mostu kolejowego na rzece Narwi w Nowym Dworze Mazowieckim potrącił młodego mężczyznę. Mimo wysiłków strażaków a następnie ratowników, nie udało się uratować potrąconego.

Ograniczenie kursowania autobusów firmy Polonus

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Polonus” w Warszawie spółka akcyjna baza Nowy Dwór Mazowiecki informuje, że  od dnia 1 listopada 2020 r. wprowadza ograniczenia w rozkładzie jazdy na linii Nowiny – Warszawa Gdańska p/Kazuń Polski oraz na linii Nowiny – Warszawa Gdańska p/Sowią Wolę. Prosimy o zapoznanie się z wykazem zmian.

Bronisławka: Śmiertelne potrącenie kobiety przez pociąg

W niedzielę (20.09) chwilę po godzinie 16 na torowisku na wysokości miejscowości Bronisławka tuż przed przejazdem kolejowym, potrącona przez pociąg została kobieta. Obecnie ruch na szlaku Modlin – Nasielsk prowadzony jest po jednym torze.

Nowy Dwór Maz: 8 lat temu ruszył Port Lotniczy Warszawa Modlin

8 lat temu 15 lipca 2012 roku uruchomione zostało lotnisko Warszawa – Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim. Od tego czasu w okolicy powstały nowe miejsca pracy, hotele parkingi i restauracje. Również na lotnisku wielu mieszkańców zyskało zatrudnienie. Obecnie po pandemii koronawirusa, lotnisko wraca do dawnej działalności.

Nowy Dwór Maz: Kontrole autobusów lotniskowych firmy Arriva

W czwartek (9.07) na stacji kolejowej Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim przeprowadzono kontrolę wobec kierowców autobusów firmy Arriva, którzy obsługują połączenia na nowodworskie lotnisko Warszawa – Modlin. Prowadzący pojazdy zostali poddani badaniom na zawartość alkoholu i środków odurzających. Sprawdzono także stan techniczny autobusów.