Łomianki

Łomianki: Ubrania ze sklepowych półek spakowała do toreb

Dyżurny komisariatu w Łomiankach otrzymał zgłoszenie kradzieży odzieży w jednej z placówek handlowych. Na miejscu policjanci zastali pracowników sklepu wraz z ujętą na kradzieży kobietą. Jak ustalili funkcjonariusze, 23-latka „zakupy” spakowała do toreb, a niektóre ubrania założyła na siebie i tak zamierzała opuścić sklep, nie płacąc za towar warty blisko 1,5 tys. złotych. W samochodzie i w miejscu zamieszkania policjanci ujawnili kolejne kolekcje ubrań z metkami warte około 8 tys. złotych. Funkcjonariusze będą sprawdzać, czy i one nie pochodzą z kradzieży. Teraz kobieta za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Łomianki: Znalazł kartę kredytową, usłyszał 158 zarzutów

Kryminalni ze Starych Babic zatrzymali mieszkańca gminy Łomianki. Mężczyzna około pół roku temu znalazł w centrum handlowym kartę kredytową, a następnie robił wielokrotnie zakupy płacąc za nie znalezioną kartą. Łączny koszt zakupów wyniósł blisko 3,5 tysiąca złotych. 39-latek usłyszał 158 zarzutów, przyznał się do popełnienia przestępstw. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Łomianki: Rozpracowali grupę kradnącą motocykle w Monachium

Ursynowscy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej oraz współpracy z policjantami z Komendy Stołecznej Policji, oraz z Niemiec zatrzymali pięciu mężczyzn podejrzanych o kradzieże motocykli. Sposób ich działania za każdym razem był podobny. Do Niemiec wyjeżdżali we czwórkę dwoma samochodami. Dwóch mężczyzn jechało osobówką, a dwóch kolejnych wynajętym busem, do którego pakowali kradzione jednoślady. Motory składowane były na terenie jednej z nieruchomości w Łomiankach koło Warszawy.

Łomianki: Będzie lodowisko ale bez wypożyczalni łyżew

„Rozważaliśmy różne scenariusze. Ostatecznie stwierdziliśmy, że skoro dzieci i młodzież nie pojadą w tym roku na zimowe ferie, to trzeba dać im chociaż możliwość pojeżdżenia na łyżwach. Lodowisko otworzymy 21 grudnia. Niestety ze względów bezpieczeństwa nie będzie możliwości wypożyczania łyżew” – informuje burmistrz Łomianek Małgorzata Żebrowska-Piotrak

Ograniczenie kursowania autobusów firmy Polonus

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Polonus” w Warszawie spółka akcyjna baza Nowy Dwór Mazowiecki informuje, że  od dnia 1 listopada 2020 r. wprowadza ograniczenia w rozkładzie jazdy na linii Nowiny – Warszawa Gdańska p/Kazuń Polski oraz na linii Nowiny – Warszawa Gdańska p/Sowią Wolę. Prosimy o zapoznanie się z wykazem zmian.