Łomianki

Ograniczenie kursowania autobusów firmy Polonus

Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej „Polonus” w Warszawie spółka akcyjna baza Nowy Dwór Mazowiecki informuje, że  od dnia 1 listopada 2020 r. wprowadza ograniczenia w rozkładzie jazdy na linii Nowiny – Warszawa Gdańska p/Kazuń Polski oraz na linii Nowiny – Warszawa Gdańska p/Sowią Wolę. Prosimy o zapoznanie się z wykazem zmian.

Łomianki: Kradzież telefonów komórkowych o wartości około 16 tys. złotych

Telefony komórkowe różnych marek to mienie warte około 16 tys. złotych, które zostało skradzione w jednej z firm na terenie łomiankowskiej gminy. O przestępstwie powiadomieni zostali policjanci z Łomianek. W rozwiązanie sprawy włączyli się kryminalni z komendy w Starych Babicach. Policjanci ustalili dwóch mężczyzn, którzy mogli dokonać kradzieży i zatrzymali ich na terenie Warszawy. Podczas przeszukania ich miejsc zamieszkania oraz wizyt w kilku lombardach odzyskali prawie wszystkie telefony.

Łomianki: Areszt za usiłowanie zabójstwa

Tylko dobre rozpoznanie i podjęte czynności operacyjne przez kryminalnych z komendy dla Powiatu Warszawskiego Zachodniego pozwoliło na zatrzymanie 42-latka. Mężczyzna kilka godzin wcześniej podpalił kwaterę, którą wcześniej wynajmował i odkręcił gaz. W ten sposób chciał pozbawić życia właścicielkę domu, która wymówiła mu najem. Prokurator postawił mężczyźnie zarzut usiłowania zabójstwa, a sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Łomianki: Przywłaszczył telefon pozostawiony na plaży

Kryminalni z komendy w Starych Babicach odwiedzili jeden z domów na terenie Łomianek, gdzie zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy. Miesiąc temu mężczyzna znalazł na plaży nad Jeziorkiem Kiełpińskim pozostawiony razem z rzeczami osobistymi, telefon komórkowy, którego wartość pokrzywdzony oszacował na kwotę 800 złotych. Niestety telefon zabrał, dlatego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut przywłaszczenia cudzej rzeczy ruchomej i zabezpieczyli telefon, który zostanie zwrócony właścicielowi.

Areszt za wykorzystanie seksualne kobiety

Policjanci z komendy w Starych Babicach potrzebowali zaledwie kilku godzin od przyjęcia zawiadomienia od pokrzywdzonej kobiety, na zatrzymanie mieszkańca powiatu. W wyniku intensywnych czynności podjętych podczas zbierania materiału dowodowego w sprawie wykorzystania bezradności pokrzywdzonej i doprowadzenie jej do obcowania płciowego, mężczyzna usłyszał już zarzut. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. Czyn ten zagrożony jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Dziekanów Polski: Strażackie oświadczyny

Karol Banaszkiewicz mieszkaniec gminy Czosnów, będący strażakiem w OSP Dziekanów Polski, postanowił oświadczyć się w strażackim stylu. Pod dom swojej ukochanej podjechał wozami gaśniczymi z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Olga – wybranka jego serca, wzruszona całą sytuacją, oczywiście oświadczyny przyjęła.