Ratownictwo Wodne

Modlin Twierdza: Psi strażacy mają już AED

W ostatnich tygodniach publikowaliśmy informację o zbiórce środków na zakup defibrylatora AED oraz indywidualnych pakietów medycznych dla druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne z Modlina Twierdzy. Dziś już strażacy są szczęśliwymi posiadaczami defibrylatora oraz kilku pakietów medycznych. 

Modlin Twierdza: Regar z OSP RW pomagał podczas akcji w Warszawie

W niedzielę (8.11) chwilę przed godziną 11 Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej, zadysponowało psa do poszukiwań osób pod gruzami z jednostki OSP Ratownictwo Wodne Nowy Dwór Mazowiecki. Okazało się, że w Warszawie doszło do zawalenia jednej ze ścian kamienicy.

Wypadek samolotu w rejonie operacyjnym lotniska

W piątek (09.10) w rejonie operacyjnym lotniska Warszawa – Modlin doszło do wypadku z udziałem samolotu pasażerskiego i samochodu dostawczego. Na miejscu po chwili pojawiły się lotniskowe służby ratunkowe i wezwane służby ratownicze powiatu nowodworskiego. Całe zdarzenie to tylko element corocznych ćwiczeń jakie mają miejsce na terenie portu lotniczego.

Akcja na rzece Wiśle oczami służb ratunkowych

W czwartek (13.08) chwilę przed godziną 14 z radarów wieży kontroli lotów lotniska Warszawa – Modlin zniknął jeden ze śmigłowców. Po chwili do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zaczęły wpływać zgłoszenia od świadków, którzy widzieli jak śmigłowiec Robinson-R44 spadł do rzeki Wisły na wysokości Sadów gm. Czosnów. Natychmiast ruszyła akcja ratunkowa.

Sady: Śmigłowiec spadł do rzeki Wisły.

W czwartek (13.08) chwilę przed godziną 14 do rzeki Wisły na wysokości miejscowości Sady w gm. Czosnów, spadł śmigłowiec. Na miejsce natychmiast zadysponowano liczne służby ratunkowe. Informację o utracie kontaktu z jednym ze śmigłowców potwierdziło lotnisko Warszawa Modlin. 

WOPR podpisał porozumienie z Państwową Strażą Pożarną

W minionym tygodniu w siedzibie Nowodworskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego doszło do podpisania porozumienia o współpracy na terenach wodnych z Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Porozumienie reguluje zasady udziału ratowników WOPR w akcji koordynowanej przez Straż Pożarną. Z chwilą podpisania porozumienia przestały obowiązywać zasady ustalone w 2005 roku.

Strażacy kontrolują miejsca niebezpieczne nad wodą

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy, przez wakacje pełnią dyżur wodny w swojej siedzibie. Co jakiś czas sprawdzają również miejsca nad rzekami i akwenami wodnymi, w których w przeszłości gromadzili się ludzie. Kąpiel tam jest niebezpieczna.

Bronisławka: Wezwał służby do katastrofy… dziecięcego balonika

W sobotę (11.07) chwilę przed godziną 20 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o balonie który miał spaść na teren łąk przy Bronisławce gm. Pomiechówek. Zgłaszający twierdził, że widział spadający balon i przez lornetkę nie widzi nikogo obok niego. Na miejsce natychmiast skierowano wszystkie służby ratunkowe i Policję.