Wideo

VIII Zakroczymskie Kolędowanie 2019

W klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu 5 stycznia odbyło się coroczne VIII już Zakroczymskie Kolędowanie. Przed publicznością wystąpili wychowankowie sekcji wokalnej Gminnego Ośrodka Kultury pod kierunkiem Alicji Kabacińskiej, rodzina Dudziejów  z księdzem Jackiem Zakrzewskim, chór Gregorianie oraz burmistrz Artur Ciecierski wraz z sekcją gitarową GOK pod kierunkiem Cezarego Męzińskiego.

Modlin Twierdza: Charytatywny „morsik” dla Kacperka

W niedzielę (2.12) w Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne w Modlinie Twierdzy stowarzyszenie Foczki i Morsy Nowodworskie zorganizowało charytatywnego „morsika” dla chorego 7-letniego nowodworzanina Kacpra Zagozdon. W samo południe wszyscy weszli do lodowatej wody. Puszki pełne pieniążków powędrowały do Komitetu Społecznego, który opiekuje się chorym Kacprem.

Powiatowy Spływ Kajakowy

W sobotę (9.06) rzeką Wkrą na odcinku z Borkowa do Pomiechówka odbył się I Powiatowy Spływ Kajakowy. Pomysłodawcą i organizatorem była Magdalena Biernacka – starosta powiatu nowodworskiego. Spływ został zorganizowany na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości