Zwierzęta

Modlin Twierdza: Pierwszy na Mazowszu pies w OSP do pracy na gruzowisku

Kilka dni temu w Nowym Sączu odbyła się Sesja Egzaminacyjna Psów Ratowniczych w której wzięły udział 3 psy z Ochotniczej Straży Pożarnej Ratownictwo Wodne. Zespoły zakończyły egzamin z wynikiem pozytywnym. Tym samym jednostka OSP RW jest pierwszą na Mazowszu jednostką OSP z psem do poszukiwania na gruzowiskach.

Pies z wrośniętym w skórę krowim łańcuchem!

W środę (13.05) kobieta jadąca obwodnicą Nowego Dworu Mazowieckiego na wysokości stacji paliw na Osiedlu Młodych zauważyła błąkającego się psa. Gdy zatrzymała pojazd i podeszła do niego, jej oczom ukazał się straszny widok… Pies miał wrośnięty w szyję krowi łańcuch. Na miejsce wezwano Straż Miejską.

Nowy Dwór Maz: Funkcjonariusze Służby Więziennej wsparli schronisko dla zwierząt

Sytuacja schronisk dla zwierząt w czasie epidemii jest bardzo trudna. Pomoc wolontariuszy jest utrudniona, a darczyńców jest mniej. W tym okresie każda pomoc dla zwierząt jest niezbędna. W ramach akcji #ResortSprawiedliwosciPomaga – funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Warszawie Białołęce wraz z zastępcą dyrektora ppłk. Romanem Gocem przekazali 400 koców oraz blisko 400 kg karmy dla podopiecznych schroniska w Nowym Dworze Mazowieckim.

Lotnisko: Szkolenie weterynaryjne

Na terenie Placówki Straży Granicznej Warszawa-Modlin Nadwiślańskiego Oddziału Straży Granicznej odbyło się szkolenie doskonalące dla zespołów przewodników psów służbowych wraz z psami służbowymi Straży Granicznej, Służby Celno–Skarbowej z Lotniska Chopina w Warszawie oraz Służby Więziennej ZK w Płocku.

Powiat: 104 zdarzenia drogowe z udziałem dzikich zwierząt

W 2019 r., na drogach powiatu nowodworskiego doszło do 104 kolizji z udziałem dzikich zwierząt. Dziki, sarny czy łosie w poszukiwaniu pożywienia wychodzą na pola i drogi, w okresie zimowym liżą sól sypaną na nawierzchnię, a spłoszone mogą wyskoczyć przed maskę samochodu. Aby uniknąć zderzenia, za kierownicą potrzeba wyobraźni, wolniejszej jazdy oraz znajomości przepisów.