Chrcynno: Wypadek Audi i ciągnika

W poniedziałek (6.06) o godzinie 11:59 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodowym na DW632 w okolicach miejscowości Chrcynno gm. Nasielsk. 

W wyniku zderzenia samochodu osobowego marki Audi z ciągnikiem marki Zetor, ranne zostały 3 osoby.

Jak informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim – Na miejsce zdarzenia zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Strażacy z OSP Nuna, którzy jako pierwsi przybyli na miejsce zdarzenia zastali obecny zespół Ratownictwa Medycznego, którego załoga udzielała już pomocy potrzebującym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia a po przybyciu kolejnych zastępów przystąpiono do wycinania jednej z osób, która zakleszczona była w pojeździe – mówi st. kpt. Mariusz Kwaśniewski.

Według wstępnych ustaleń kierujący audi chciał wyprzedzić ciągnik, który w tym samym momencie przystąpił do manewru skrętu na posesję. W wyniku zderzenia ciągnik przewrócił się na bok. Ranny został kierujący ciągnikiem oraz kierujący audi oraz pasażerka, która jest w ciąży. Zespoły ratunkowe zabrały poszkodowanych do szpitala w Nowym Dworze Mazowieckim.

Na czas akcji ratowniczej, droga wojewódzka 632 była zablokowana.  Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzą policjanci z komisariatu w Nasielsku.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M90 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M20 – OSP Nasielsk
537M49 – OSP Nuna
02-83 – Zespół Ratownictwa Medycznego
02-84 – Zespół  Ratownictwa Medycznego
01-172 – Zespół  Ratownictwa Medycznego
ZZ632 – WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki