Cząstków: Koniec remontu w szkole

W ostatnich miesiącach w Szkole Podstawowej w Cząstkowie Mazowieckim trwały intensywne prace remontowe, a teren wokół niej przypominał prawdziwy plac budowy.

Jeszcze na wiosnę widzieliśmy obok szkoły mało estetyczny budynek gospodarczy. Dzisiaj znajduje się w nim 50-metrowa harcówka, w której swoją siedzibę mają czosnowscy druhowie. Budynek ocieplono, wymieniono dach, okna, drzwi, wszystkie instalacje wewnętrzne i podłogi. Oficjalne przejęcie nastąpiło 8 września i od tego czasu odbywają się tutaj wszystkie zbiórki i spotkania harcerzy.

Duże zmiany nastąpiły w sali gimnastycznej. Wymieniono ogrzewanie – teraz są to gazowe nagrzewnice, dzięki którym można regulować temperaturę tylko w sali. Docieplono strop, wymieniono instalację elektryczną, wycyklinowano podłogę, zamontowano nowe lampy, ekran ścienny i urządzenia sportowe, m.in. kosze z regulacją wysokości. Otrzymaliśmy także nowy projektor i już niebawem, w długie, jesienne popołudnia będziemy urządzać kino. Remontem zostało również objęte zaplecze sali gimnastycznej: wymieniono instalację elektryczną i wszystkie drzwi, na korytarzu ułożono nowe płytki.

Przed posesją pojawił się parking i zatoka dla autobusu, dzięki czemu wzrosło bezpieczeństwo wszystkich podążających do szkoły.

Łączny koszt wakacyjnych inwestycji w naszej szkole to ponad 700 tysięcy złotych.

Dziękujemy Panu Wójtowi Antoniemu Kręźlewiczowi, Radzie Gminy Czosnów i wszystkim osobom zaangażowanym w prace, za to że możemy liczyć na Państwa pomoc w realizacji naszych planów. Dzięki temu zmieniamy się na lepsze.

E. Bielecka

TAGI: