Czosnów: Areszt za znęcanie się nad żoną

Czosnowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który znęcał się nad swoją żoną, a w dniu interwencji dodatkowo znieważył i naruszył nietykalność cielesną policjantów. 37- latek został zatrzymany. Usłyszał już zarzuty, decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

Do centrum powiadamiania ratunkowego dodzwoniła się kobieta prosząc o pomoc. Poinformowała, że jej pijany mąż znęca się nad nią fizycznie i psychicznie.

Na miejscu szybko pojawili się mundurowi. Mężczyzna cały czas był agresywny. Podczas interwencji kopał policjanta, używał wobec mundurowych słów wulgarnych i uznawanych powszechnie za obelżywe. 37- latek został przez czosnowski patrol zatrzymany i trafił do policyjnej celi.

Śledczy przyjęli zawiadomienie od pokrzywdzonej. Okazało się, że mąż od 2018 r. znęca się nad kobietą zarówno psychicznie jak i fizycznie, wyzywa, szarpie, popycha.

Zatrzymany usłyszał zarzuty znęcania się nad żoną oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariuszy policji. Prokuratura rejonowa w Nowym Dworze Mazowieckim skierowała do sądu wniosek o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Nowodworski sąd przychylił się do wniosku. 37- latek najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.