Czosnów: Pościg za kierowcą Hondy

Kilka dni temu czosnowscy policjanci podjęli pościg za kierującym hondą civic, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna podczas interwencji znieważył i naruszył nietykalność cielesną funkcjonariuszy. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Prokurator zastosował policyjny dozór wobec mieszkańca Kiścinnego.

Policjanci z Komisariatu Policji w Czosnowie podjęli interwencję wobec kierującego samochodem marki Honda Civic. W Aleksandrowie, przy użyciu sygnałów świetlnych i dźwiękowych wydali polecenie zatrzymania do kontroli drogowej. Kierowca jednak gwałtownie przyspieszył i zaczął się oddalać, dlatego fukcjonariusze od razu podjęli za nim pościg. Jego ucieczka trwała jednak krótko, bowiem w miejscowości Kiścinne policjantom udało się zatrzymać samochód.

Kierującym okazał się 22- letni mieszkaniec Kiścinnego. Podczas interwencji był on agresywny, znieważył oraz naruszył nietykalność cielesną policjantów.

22- latek został osadzony w policyjnym areszcie. Stracił również prawo jazdy. Śledczy postawili mu zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej mundurowych.

Prokurator zadecydował o zastosowaniu policyjnego dozoru wobec mężczyzny z obowiązkiem stawiennictwa 3 razy w tygodniu w Komisariacie Policji w Czosnowie. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Joanna Wielocha