Policjanci z Czosnowa zatrzymali 3 mężczyzn, którzy podejrzani są o kradzieże z włamaniem, które miały miejsce na terenie gm. Czosnów. Przestępstwa zaistniały na przestrzeni ostatnich 4 lat. W trakcie przeprowadzonych czynności funkcjonariusze odzyskali część skradzionych przedmiotów, które zostały już przekazane właścicielom. 24-letni Mateusz G., 22-letni Mariusz H. i 22-letni Krzysztof D. usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem może im grodzić kara, nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W maju 2015r. do komisariatu w Czosnowie zgłosiło się dwóch pokrzywdzonych, którzy powiedzieli, że w wyniku kradzieży z włamaniem utracili swoje motorowery. Do zdarzeń doszło w Palmirach gm. Czosnów. Pierwszy jednoślad zginął z pomieszczenia gospodarczego, a drugi z ogrodzonej i zamkniętej posesji.

Funkcjonariusze przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tych zdarzeń. W toku podjętych czynności policjanci ustalili i zatrzymali 3 mężczyzn, którzy są podejrzani o dokonanie tych przestępstw. W trakcie prowadzonych dalszych działań okazało się, że zatrzymani mogą mieć również związek z innymi włamaniami, które miały miejsce w lipcu 2011r. oraz na przełomie lat 2013/2014. W pierwszym przypadku, w miejscowości Palmiry, z pomieszczenia gospodarczego zginęły 2 kosiarki oraz elektronarzędzia, a w drugim z zamkniętej posesji położonej w Augustówku, dokonano kradzieży 30 drzewek ozdobnych.

Mundurowi w trakcie prowadzonego dochodzenia, odzyskali m.in. kosiarkę oraz elementy skuterów, które były zatopione w zbiorniku wodnym w okolicy miejscowości Sadowa gm. Łomianki. Zatrzymani 24-letni Mateusz G., 22-letni Mariusz H. i 22-letni Krzysztof D., mieszkańcy pow. warszawsko-zachodniego, usłyszeli już zarzuty. 24-latek decyzją prokuratora trafił pod dozór policji.

KPP Nowy Dwór Maz

Dodaj komentarz