Czosnów: Zatrzymany w związku z obietnicą udzielenia korzyści majątkowej

Policjant nowodworskiego ruchu drogowego zatrzymał do kontroli drogowej kierującego ciężarówką. 41- latek z powiatu mławskiego obiecywał wręczyć mundurowemu gotówkę w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał zarzut udzielenia obietnicy korzyści majątkowej, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wydziału ruchu drogowego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim codziennie podczas realizowanych zadań służbowych dbają o bezpieczeństwo i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego na drogach naszego powiatu.

W środę 12 sierpnia 2020 r. na terenie gminy Czosnów, podczas przeprowadzanej kontroli drogowej przez funkcjonariusza nowodworskiej drogówki doszło do popełnienia przestępstwa. Kierujący pojazdem ciężarowym 41- latek z powiatu mławskiego, złożył funkcjonariuszowi obietnicę udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie przez niego od czynności służbowych.

Przepisy nakładają na policjantów obowiązek poinformowania ukaranego o prawie do odmowy przyjęcia mandatu. Tak też postąpił funkcjonariusz ruchu drogowego, który jednocześnie zasygnalizował, że w przypadku odmowy przyjęcia mandatu, sprawa jest kierowana do sądu. Gdy 41-latek usłyszał tę informację obiecywał wręczyć funkcjonariuszowi pieniądze. W zamian mundurowy miałby przymknąć oko na jego przewinienia, aby mężczyzna mógł pojechać dalej.

Takie działanie spotkało się z jedyną słuszną i zgodną z przepisami reakcją. Mężczyzna został przez funkcjonariusza zatrzymany pod zarzutem złożenia obietnicy udzielenia korzyści majątkowej w zamian za odstąpienie od wykonywania obowiązków służbowych i osadzony w policyjnej celi. Następnego dnia został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Nowym Dworze Mazowieckim, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty. Przyznał się do ich popełnienia.

Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 8.

st. asp. Joanna Wielocha

TAGI: