Dębe: Mężczyzna utonął w Narwi

W środę (12.06) chwilę po godzinie 19 Wojewódzkie Stanowisko Koordynacji Ratownictwa Państwowej Straży Pożarnej odebrało informację od dyspozytora Powiatowego Stanowiska Kierowania z Legionowa o potrzebie uruchomienia zasobów ratowniczych z powiatu nowodworskiego do akcji na rzece Narwi w rejonie powiatu legionowskiego. Natychmiast zadysponowano siły i środki Straży Pożarnej oraz Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Zgłoszenie dotyczyło mężczyzny 38-letniego mężczyzny który miał wpaść do wody w pobliżu stopnia wodnego w miejscowości Dębe. Na miejsce legionowski dyspozytor natychmiast zadysponował zastępy Straży Pożarnej oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe z Zegrza. Ponieważ mężczyzna mógł spłynąć rzeką Narwią w rejon powiatu nowodworskiego, słuszne było wezwanie służb, które by od strony Nowego Dworu przypłynęły do zapory patrząc po drodze na wodę. Na czas akcji o ponad 1,5 metra obniżono poziom wody w rzece, zamykając zaporę.

Do działań od strony Nowego Dworu Mazowieckiego wysłano Ochotniczą Straż Pożarną Ratownictwo Wodne oraz Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Niestety mimo blisko 3 godzinnej akcji nie udało się odnaleźć poszukiwanego mężczyzny. W związku z nadchodzącym zmierzchem oraz koniecznością wyregulowania poziomu wody w rzece, załogi powróciły do swoich miejsc wyczekiwania.

Foto: Piotr Mostowiec