Dębinki: Śmiertelne zderzenie traktora i motocyklisty

W Dębinkach gm. Nasielsk w piątkowy wieczór po godzinie 19 doszło do tragicznego wypadku. Wyjeżdżający z gruntowej drogi traktor zderzył się ze skuterem. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł 72-letni kierujący jednośladem. Na miejscu pracuje policja i prokurator.

Kierujący traktorem 28-letni mieszkaniec gminy Nasielsk, wyjechał na główną drogę w Dębinkach wracając z prac polowych. W momencie włączania się do ruchu doszło do zderzenia ze skuterem. Okoliczności wypadku wyjaśni dochodzenie wszczęte przez Prokuraturę Rejonową w Pułtusku. Na miejscu obecny jest prokurator, który wykonuje wstępne czynności procesowe.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wczorajszego wypadku ze skutkiem śmiertelnym, który wydarzył się w Dębinkach gm. Nasielsk. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 28-letni kierujący ciągnikiem rolniczym, podczas manewru włączania się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu motorowerzyście. Doszło do zderzenia pojazdów. Niestety 72-letni kierowca jednośladu poniósł śmierć na miejscu. Kierowca ciągnika po przebadaniu alkomatem był trzeźwy. Ponadto mężczyźnie została pobrana krew do dalszych badań. Na miejscu zdarzenia kilka godzin trwały czynności pod nadzorem prokuratora.

Aktualnie policjanci poszukują świadków tego zdarzenia. Wszyscy, którzy widzieli to zdarzenie, proszeni są o kontakt z nasielskim komisariatem. Informacje można również przekazywać pod nr tel. : 23 691 27 77, 22 775 22 01-04 lub mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.

Policjanci apelują do kierowców o szczególną ostrożność podczas jazdy. Nadmierna prędkość, prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, a także lekkomyślność kierowców to wciąż najczęstsze przyczyny zdarzeń drogowych. Zwolnijmy, zachowajmy maksimum ostrożności, aby na naszych drogach nie dochodziło do niepotrzebnych tragedii.