Dobra Wola: Kolejny śmiertelny wypadek

W sobotę (30.09) o godzinie 19 na drodze nr 571 w miejscowości Dobra Wola gm. Nasielsk doszło do kolejnego w ostatnich dniach tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu trzech pojazdów śmierć poniósł 67-letni mężczyzna, kierujący jednym z samochodów.

30 września na drodze nr 571 (miejscowość Dobra Wola gm. Nasielsk) w godzinach wieczornych doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W zderzeniu trzech pojazdów śmierć poniósł 67-letni mężczyzna, kierujący jednym z samochodów.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszego zastępu z OSP Cieksyn zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po przeprowadzeniu dokładnego rozpoznania ustalono iż doszło do zderzenie trzech pojazdów (2 samochody osobowe i ciągnik rolniczy). Podróżujący samochodami osobowymi Ford (3 osoby) i ciągnikiem rolniczym (1 osoba) opuściły pojazdy przed przybyciem OSP Cieksyn. Podróżujący pojazdem Renault – kierowca był zakleszczony w pojeździe i bez parametrów życiowych. Pojazdy Renault oraz Ford znajdowały się na pasie jezdni w kierunku Płońska natomiast ciągnik rolniczy w kierunku Nasielska blokując przejazd całą drogą. Na miejscu zdarzenia nie było Zespołu Ratownictwa Medycznego i Policji. Działania OSP Cieksyn polegały na kontroli ABC u osoby poszkodowanej znajdującej się we wewnątrz pojazdu (brak parametrów życiowych), uwolnieniu zakleszczonej osoby przy użyciu specjalistycznego sprzętu hydraulicznego, ewakuacji przy pomocy deski ortopedycznej z pojazdu w miejsce bezpieczne. Po ewakuacji przystąpiono do resuscytacji krążeniowo oddechowej (prowadzonej przez trzech ratowników OSP). Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępu z Jednostki Wojskowej w Pomiechówku z defibrylatorem, został on podłączony do osoby poszkodowanej.

Resuscytacja krążeniowo oddechowa była prowadzona przez strażaków do momentu przyjazdu załogi Państwowego Ratownictwa Medycznego. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz, stwierdził zgon jednego z uczestników wypadku.

Na miejsce wezwano prokuratora pozostawiając samochody w zastanym ułożeniu.

/PJ, KPP NDM, KP PSP NDM/
foto: KPP Nowy Dwór Maz