Dość kłamstwa i obłudy!!!

Zbliżające się wybory samorządowe pozwalają w pewnym stopniu rozliczyć tych na których oddaliśmy głos powierzając w ten sposób mandat radnego, burmistrza czy też innego działacza samorządowego. Obecni radni w czasie ubiegłej kampanii wyborczej mydlili wyborcom oczy obiecując ,że jak zostaną wybrani spełnią wszystkie obietnice tak aby żyło się lepiej, bezpieczniej w Szczęśliwym Nowym Dworze.

A jak jest naprawdę? Miasto co prawda dzięki deweloperom się rozbudowuje. Powoli ale systematycznie stajemy się sypialnią podwarszawską. Może to i dobre ale na jak długo? Miejsca na nowe budownictwo coraz mniej. Zasoby gruntów miejskich w szybkim tempie maleją. Strach pomyśleć co się stanie z zasilaniem budżetu kiedy nie będzie co sprzedać. Obecnie nie widać perspektyw dla rozwoju przynajmniej drobnego przemysłu, terenów rolnych praktycznie brak, niedoinwestowana turystyka itd. W tym miejscu należy zadać burmistrzowi oraz rajcom miejskim pytanie – Jak tu żyć Panie …? kiedy wszystko uległo degradacji. Chciałbym aby radni wytłumaczyli się za swoje destrukcyjne działanie oraz w jaki sposób doprowadzili do TAK DUŻEGO ZADŁUŻENIA MIASTA.

Szanowni kandydaci na radnych (w większości obecni radni) obserwując obecną kampanię w waszym wykonaniu można stwierdzić, że jedyną sprawą która leży w waszym interesie to jest ciąg nie na poprawę dobrobytu mieszkańców naszego miasta ale ustawiczny ciąg na dietę radnego oraz inne przywileje jakie można od władzy otrzymać.
Na potwierdzenie tego co napisałem posłużę się przykładem do sprawdzenia w każdym momencie z terenu Modlina Twierdzy. To co spotyka mieszkańców codziennie w godzinach od 7.30 do 9.30 oraz 15.30 – 16.30 na ulicy 29 Listopada przy przedszkolu woła o pomstę. Zastawiony chodnik, zajęte pasy ruchu, brak oznakowania przejścia czyli ogólny bałagan. A jest to główna ulica na osiedlu. Rodzice odwożące dzieci do przedszkola nie są winni, odpowiedzialność za ten stan ponosi ZARZĄDCA OBIEKTU, władze miasta a nade wszystko Przewodniczący Komisji Bezpieczeństwa wraz z tymi radnymi, którzy cztery lata wstecz tak gorliwie trzymali się łopaty przy rozpoczęciu budowy łącznika do przedszkola. Łopaty powinni się trzymać dalej bo to jedyny atrybut ich władzy, ponieważ dla mieszkańców osiedla przez ostatnie cztery lata nic nie zrobili a wręcz odwrotnie zniszczyli. Są to gorzkie stwierdzenia ale prawdziwe. Dlatego też zanim podejmiemy stosowną decyzję wyboru to postawmy krzyżyk na kandydacie lub obok w kwadraciku.
Ale jakich mamy radnych taką mamy Radę a jaka Rada takie miasto. Nie zwalajmy wszystkiego na burmistrza. To organ wykonawczy a o rozwoju miasta decydujecie Wy – wybrani radni.

Oleksiak Włodzimierz

Ps. Felieton o nekrologu wywarł bardzo duży rozgłos w społeczeństwie. Są głosy za ale też i przeciwne, niektórzy działacze WND prowadzą wnikliwe dochodzenie czy to zajście miało miejsce przed czy po pogrzebie. Co zrobić jak się wstąpi między wrony to się kracze jak i one. Jedyną prawdą jest to, że tablica informacyjna należy do Zarządu Osiedla i zrywający chcąc utrzymać w należytym porządku czystość szyby postąpił jak postąpił. Szanowny młodszy kolego jeżeli naruszyłem Twoją godność to przepraszam. Tak nie prowadzi się kampanii wyborczej. Każdy popełnia błędy ale należy się ich wystrzegać. Pozytywnym skutkiem felietonu ma być postawienie specjalnych tablic na umieszczanie nekrologów. Będzie to ogromna zasługa radnej z Modlina Twierdzy – Pani Agnieszki oraz skromny mój udział. W tym przypadku liczymy jak zawsze na dobroć Pana Burmistrza.