Działania „Prędkość” na drogach powiatu nowodworskiego

4 czerwca br. na drogach powiatu nowodworskiego funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego prowadzili ogólnopolskie działania „Prędkość”. Policjanci przestrzegają kierowców przed brawurą na drodze.

Wczoraj policjanci drogówki z komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim od wczesnych godzin rannych prowadzili działania „Prędkość” na drogach naszego powiatu.

Mundurowi podczas odprawy służbowej otrzymali do realizacji główne zadanie, jakim było skuteczne eliminowanie patologicznych zachowań na drodze, związanych z przekraczaniem dozwolonej prędkości. Użyto m.in. nieoznakowanych radiowozów, wyposażonych w videorejestratory oraz radarowych mierników prędkości.

Podczas służby nowodworscy policjanci dokonali 46 kontroli drogowych.

Okazało się, że nie wszyscy kierujący stosują się do przepisów obowiązującego prawa. W 16 przypadkach funkcjonariusze ruchu drogowego ujawnili przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jedna z osób nie zastosowała się również do prawomocnego wyroku sądu i wsiadła za kierownicę pomimo tego, iż posiada akywny zakaz kierowania pojazdami. Na domiar złego jechała z nadmierną prędkością. Za popełnione przestępstwo grozi jej teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci wyciągnęli konsekwencje wśród osób, które nie zastosowały się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Funkcjonariusze ruchu drogowego na co dzień dbają o bezpieczeństwo na naszych drogach. Ich działania przyczyniają się do zmniejszenia liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowania piractwa na drogach.

Mandaty, zatrzymane prawa jazdy, a nawet postępowanie przed sądem- tak może się skończyć nieodpowiedzialność i brawura za kierownicą.

Przekroczenie dozwolonej prędkości o 50 km/h w terenie zabudowanym, wiąże się z utratą uprawnień do kierowania na kolejne 3 miesiące. Prawo jazdy policjant może zatrzymać również za stworzenie zagrożenia dla innych uczestników ruchu drogowego.

Celem ogólnopolskich działań „Prędkość” było wyeliminowanie piractwa drogowego, jak również uświadomienie kierowcom, że zbyt szybka jazda skutkuje często tragicznymi w skutkach zdarzeniami drogowymi.