Dziekanów Polski: Strażacy zbierają środki na pralko – suszarkę

Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Dziekanowie Polskim, prowadzą zbiórkę na zakup pralko – suszarki do ich mundurów, które chcą aby były czyste i bez zarazków po akcjach ratowniczo – gaśniczych w których biorą udział.

Działamy przy szerokim zakresie zdarzeń – od wypadków drogowych po pożary budynków Wszystkie te działania powodują, że narażeni jesteśmy na działanie niebezpiecznych, rakotwórczych substancji chemicznych, które wydzielają się podczas pożarów, a także podczas wypadków mamy do czynienia z krwią poszkodowanych. Wszystkie te substancje, które osadzają się na naszych mundurach są niemożliwe do wyczyszczenia i usunięcia bez użycia pralki. Zaś wysuszenie ich bez użycia suszarki zajmuje co najmniej dwa dni. Jest to czas za długi na przywrócenie gotowości bojowej danej osoby, tym bardziej, że każdy strażak korzysta z jednego kompletu umundurowania. Z uwagi na ograniczenia lokalowe, w naszej jednostce brak jest też miejsca by takie pranie mogło schnąc. Dbanie o higienę munduru stanowiącego bezpośrednia ochronę osobista, ma niezwykle ogromne znaczenie dla naszego bezpieczeństwa, naszego zdrowia, a także zdrowia naszych bliskich – piszą strażacy w internetowym wpisie na stronie zbiórki.

Nowa pralko – suszarka to koszt 5500 złotych. Druhom udało się już zebrać połowę. Jeśli ktoś z naszych czytelników chce wspomóc dziekanowskich strażaków może to zrobić na stronie portalu Zrzutka.pl wystarczy kliknąć TUTAJ