Emolinek: Do szkoły z pomocą medyczną przyleciał śmigłowiec LPR

W poniedziałek (24.02) chwilę po godzinie 12 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego wpłynęło zgłoszenie ze Szkoły Podstawowej w Emolinku gm. Zakroczym o bólu w klatce piersiowej i problemach z oddychaniem u 12-letniego ucznia. Niestety w tym czasie w pobliżu nie było żadnej wolnej karetki Państwowego Ratownictwa Medycznego. Dyspozytor medyczny postanowił o włączeniu w akcję pomocy dziecku, śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Po 3 minutach od zgłoszenia i 10 minutach lotu na terenie szkoły w asyście Straży Pożarnej z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, OSP Zakroczym i OSP Trębki Nowe, załoga śmigłowca Ratownik 12 bezpiecznie wylądowała i udała się do młodego pacjenta.

Jak informuje Łukasz Chalupka z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego w Warszawie – dziecko uskarżało się na ból w klatce piersiowej ale po zbadaniu okazało się, że jest to reakcja alergiczna i po podaniu odpowiednich leków, lekarz zadecydował o tym, że dziecko pozostanie w miejscu zgłoszenia pod opieką przybyłego rodzica.

Śmigłowiec na spokojnie wrócił do swojej bazy odtwarzając gotowość do niesienia pomocy innym potrzebującym. Tak samo zrobili również strażacy.

Udział w akcji:
Ratownik 12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa
531M23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M50 – OSP Zakroczym
539M52 – OSP Trębki Nowe