Emolinek: Śmiertelne zderzenie ciężarówki i osobówki

W czwartek (28.09) po godzinie 16 na DK62 w Emolinku gm. Zakroczym doszło do śmiertelnego wypadku samochodu osobowego marki Toyota z samochodem ciężarowym marki Mercedes. W wyniku zderzenia śmierć na miejscu poniosły dwie osoby, kierujący samochodem osobowym 76-letni mężczyzna mieszkaniec Warszawy i jego 64-letnia pasażerka mieszkanka Płocka.

Na miejsce przybyły służby ratunkowe z powiatu nowodworskiego oraz wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po stwierdzeniu przez medyków zgonu poszkodowanych, śmigłowiec zawrócono do miejsca wyczekiwania.

Ruch na DK62 jest zablokowany. Policjanci prowadzą objazd przez Ostrzykowiznę S7 i Kamienicę do Goławina. Na miejscu zdarzenia pracuje prokurator oraz policyjni technicy, którzy wyjaśniają okoliczności zdarzenia.

Kierujący TIR-em 43-letni mężczyzna mieszkaniec powiatu grodziskiego, został przebadany alkomatem i mimo wyniku negatywnego, przewieziono go do szpitala celem pobrania krwi do badania.

Wstępnie jak ustaliła nasza redakcja – kierujący samochodem osobowym jechał w kierunku Płocka i w trakcie manewru wyprzedzania doszło do czołowego zderzenia z samochodem ciężarowym jadącym z naprzeciwka.

Więcej informacji wkrótce.