Gać: Nocny pożar budynku gospodarczego

W sobotę (26.03) o godzinie 0:32 dyżurny nowodworskiej straży pożarnej odebrał zgłoszenie o pożarze garażu w miejscowości Gać gm. Leoncin. Na miejsce wysłano zastępy ratowniczo – gaśnicze. 

Pierwsi pod wskazany w zgłoszeniu adres przybyli druhowie z OSP Leoncin, którzy zastali rozwinięty pożar budynku gospodarczego w którym zaparkowany był samochód dostawczy marki ŻUK. Ogień zajął wnętrze budynku oraz poddasze w którym nagromadzone było siano i drewno. Uszkodzeniu przez ogień uległa także więźba dachowa, pokryta blachą i eternitem. Druhowie rozwinęli linie gaśnicze i podali dwa prądy wody w natarciu. Po przybyciu na miejsce zastępów z Nowego Dworu Mazowieckiego, rozwinięto kolejne linie gaśnicze i podano dodatkowe trzy prądy wody. Do pomocy zadysponowano również cysternę z 18 tonami wody.

Pogotowie energetyczne odłączyło dopływ prądu. Po ugaszeniu płomieni, wypchnięto samochód z wnętrza budynku i wszystko dokładnie przelano wodą aby wyeliminować potencjalne źródło ognia. Cały budynek sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej. Na dozorowaniu przez godzinę po zakończeniu działań gaśniczych, pozostał zastęp z OSP Wilków Polski. Akcję zakończono o godzinie 4:27.

Udział w akcji:
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M39 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M64 – OSP Wilków Polski
537M62 – OSP Leoncin
537M63 – OSP Leoncin
Policja Czosnów
Pogotowie Energetyczne

Zabezpieczeniem rejonu operacyjnego JRG Nowy Dwór Mazowiecki zajęli się druhowie z OSP Nowy Dwór Mazowiecki ale ich pomoc na szczęście nie była potrzebna.