Gdzie jest gospodarz !!!

Wiele miast w Polsce a nawet na świecie było by dumne z posiadania na swoim terenie takiego obiektu historycznego jakim jest zabudowa fortyfikacyjna Twierdza Modlin.

Było by ale nie miasto Nowy Dwór Mazowiecki.
To co było możliwe do zniszczenia i rozgrabienia zostało już dokonane. Władze miasta jako organ wykonawczy, Rada Miejska jako organ uchwałodawczy nie rozumieją albo nie chcą zrozumieć jaki skarb tracą. Przecież przez ostatnie dwieście lat miasto Nowy Dwór Mazowiecki żyło, żyje i może jeszcze lepiej żyć, gdyby lepiej wykorzystywali „złotą kurę” jaką jest Twierdza Modlin.

A jak jest w rzeczywistości?
Gdyby nie bardzo mądrze gospodarujące wspólnoty mieszkaniowe, wygląd osiedla byłby to obraz nędzy i rozpaczy. Ale to tylko część mieszkalna a tam gdzie zabytki – strach mówić.
Jestem ciekaw czy władze miasta a szczególnie radni Rady Miejskiej wiedzą, jakie prawa daje im Ustawa o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.

Wystarczy się zapoznać i podjąć odpowiednie decyzje w tym temacie. Jeszcze nie jest za późno, wykorzystajcie miejskiego konserwatora zabytków.

Panie gospodarzu miasta, szanowni radni a szczególnie Ci z Modlina Twierdzy, tysiące turystów z kraju i zagranicy, zwiedzających Twierdzę, zadaje sobie pytanie – kto odpowiada za ten stan rzeczy? Odpowiedz jest prosta. Nie interesuje ich Agencja Mienia Wojskowego tylko Burmistrz miasta do którego przyjechali.

Będąc radnym, prawie na każdej Sesji Rady Miejskiej poruszałem ten temat, podobnie czyni radna Agnieszka Kowalska ale zawsze odpowiedzią ze strony radnych reprezentujących WND w stosunku do mieszkańców osiedla Modlin Twierdza jest „Gest Kozakiewicza”.

Ale jacy radni taka rada jaka rada takie miasto .
Na szczęście nadchodzi czas na zmianę. Aby na lepsze.

Na zdjęciach prezentuję obraz dbałości o niektóre zabytki na terenie Modlina Twierdzy.

Oleksiak Włodzimierz – były radny

Ps. Szanowni radni z WND nie czepiajcie się do stylistki felietonów. Piszę językiem prostym, zrozumiałym dla wszystkich. Felieton to nie jest wiersz czy też powieść. Po prostu, zacznijcie uczciwie pracować a nie szukać dziury w całym.