Gniewniewice Folwarczne: Kobieta poparzona w pożarze domu

W niedzielę (11.08) kilka minut przed godziną 15 do Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze domu w Gniewniewicach Folwarcznych w gm. Leoncin. Na miejsce zadysponowano łącznie 7 zastępów Straży Pożarnej oraz służby medyczne. Z płonącego domu wyniesiono poparzoną kobietę, którą zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Strażacy na miejscu pożaru zastali rozwinięty pożar budynku jednorodzinnego. Z wnętrza budynku wyniesiona została 65-letnia kobieta. Medycy postanowili o zadysponowaniu na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Warszawy.

Ratownik 12 interweniował do 65-letniej kobiety, która została wyniesiona z wnętrza budynku. W wyniku pożaru, doznała poparzeń III stopnia 40 % ciała. Załoga śmigłowca przetransportowała ją pilnie do Wschodniego Centrum Leczenia Oparzeń i Chirurgii Rekonstrukcyjnej w Łęcznej koło Lublina – informuje naszą redakcję Kinga Czerwińska z Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Pożarem objęte było jedno z pomieszczeń w murowanym parterowym budynku mieszkalnym. Jeszcze przed przybyciem zastępów straży pożarnej na miejscu zjawili się policjanci, którzy zajęli się osobami, które ewakuowały się z płonącego budynku. Jedna z kobiet potrzebowała pomocy medycznej i do niej wezwano śmigłowiec LPR. Strażacy podali prądy wody w natarciu na płonące pomieszczenie. Spaleniu uległo jedno z pomieszczeń a dwa zostały uszkodzone w związku z pożarem – mówi naszej redakcji mł. bryg. Mariusz Wyszyński, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Dworze Mazowieckim.

Foto i Wideo: Gmina Leoncin