Goławice: Prowadził BMW po alkoholu i spowodował kolizję

W sobotę (26.09) chwilę przed godziną 9 w Goławicach gm. Pomiechówek doszło do kolizji samochodu BMW. Na miejscu interweniowali policjanci, którzy ustalili, że kierujący nie dość, że nie posiada uprawnień do prowadzenia pojazdów, to jeszcze wsiadł za kółko po alkoholu.

Kierujący BMW 51-letni mieszkaniec powiatu warszawskiego zachodniego, jechał drogą gminną w stronę Pomiechówka i na łuku drogi na skrzyżowaniu z ulicą Warsa i Sawy w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze, pojechał na wprost i uderzył w barierę energochłonną.

Na miejscu interweniowały zastępy Straży Pożarnej z Nowego Dworu Mazowieckiego i Pomiechówka. Przybyli również funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, którzy ustalili, że kierujący będzie mieć problemy.

51-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pierwsze badanie dało 0,67 mg/l a drugie 0,66 mg/l w wydychanym powietrzu. Policjanci ustalili dodatkowo, że mężczyzna nie posiada żadnych uprawnień do prowadzenia pojazdów. Po wykonaniu czynności pojazd wraz z kierującym został przekazany pod opiekę osobie trzeciej – mówi naszej redakcji st. asp. Joanna Wielocha z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

TAGI: