Jacek Topczewski: „Chce zmieniać nasze osiedle”

Jacek Topczewski mimo młodego wieku od kilku lat aktywnie angażuje się w życie osiedla Modlin Twierdza. Obecnie podjął decyzję o starcie w najbliższych wyborach samorządowych i ubieganie się o mandat radnego. O Zarządzie Osiedla i nadchodzących wyborach z Jackiem Topczewskim rozmawia Daniel Pruss.

Młodzi ludzie niechętnie angażują się w działania polityczne/samorządowe u Pana jest odwrotnie. Od czego to się zaczęło?

Moja historia i zainteresowanie samorządem oraz sprawami lokalnymi rozpoczęła się w czasach szkolnych, gdy pełniłem funkcję przewodniczącego samorządu uczniowskiego w modlińskiej szkole. W 2016 roku w wyborach do Zarządu Osiedla Modlin Twierdza zająłem 4 miejsce i zostałem członkiem zarządu pełniąc funkcję sekretarza. Obecnie kandyduje do Rady Miejskiej z listy Stowarzyszenia „Wiarygodność Niezależność Dialog”.

Jakie ma Pan doświadczenie w działalności na rzecz społeczności lokalnej?
Od wyborów do zarządu osiedla próbuje rozwiązywać problemy naszego osiedla oraz współorganizuje wiele inicjatyw społecznych i kulturalnych m.in. pikniki rodzinne w Parku Trzech Kultur, rocznice ważnych wydarzeń czy tematyczne spotkania zarządu osiedla. Prowadzę również osiedlowe gabloty z informacjami nt. bieżącego funkcjonowania zarządu.Zgłaszam projekty do budżetu obywatelskiego. W tej edycji zgłosiłem kolejne dwa wnioski.

Czy może Pan przedstawić swoje obecne projekty zgłoszone do Budżetu Obywatelskiego?
W tym roku zgłosiłem dwa projekty. Pierwszy dotyczy II etapu Modernizacji Ogrodzenia Boiska Piłkarskiego Orlik w Modlinie Twierdzy, a drugi to piknik rodzinny dla mieszkańców naszego osiedla. Zachęcam do głosowania na moje projekty do niedzieli na stronie www.bo.nowydwormaz.pl

W jakich sprawach chciałby Pan realizować wolę wyborców?
Chcę rozwijać inicjatywy kulturalne i sportowe, stawiać na inwestycje, remonty ulic, a także zapewnić bezpieczeństwo mieszkańców Twierdzy Modlin. Będę też dbał o rozwój transportu oraz działać na rzecz młodzieży i seniorów. Chciałbym także współpracować z naszymi lokalnymi stowarzyszeniami oraz instytucjami.

Postanowił pan kandydować do Rady Miejskiej. Jaki jest tego powód?
Odpowiedz jest prosta. Chce zmieniać nasze osiedle. Osiedle, które jest wizytówka miasta jeśli chodzi o turystykę. Pracując w zarządzie osiedla od 2016 roku poznaje problematykę naszego osiedla. Znam problemy mieszkańców i będę próbował jako radny na bieżąco podejmować odpowiednie inicjatywy.

Dziękuję za rozmowę.
Daniel Pruss