Jakie zabiegi kosmetyczne twarzy warto stosować?

Każda cera wymaga stosownej pielęgnacji – wraz z wiekiem przybywa nam niektórych skórnych dolegliwości, które objawiają się w postaci nieestetycznych defektów. Mimo że zabiegi kosmetyczne nie są tanią ,,przyjemnością” dla naszej skóry, z czasem zdajemy sobie sprawę, że ich wykonanie jest po prostu niezbędne. Zatem, kiedy i jakie zabiegi kosmetyczne będą nam potrzebne? Które z nich warto stosować?

Leczenie trądziku

Trądzik jest bardzo powszechną dolegliwością, która dotyczy nie tylko osób młodych, ale i dojrzałych. To dość uciążliwy defekt, mający duży wpływ na nasze samopoczucie, a także pewność siebie. Jakie są najskuteczniejsze metody leczenia trądziku? To między innymi peeling chemiczny, pozwalający złuszczyć naskórek oraz pobudzić odnowę komórkową, nawilżyć oraz wygładzić skórę. Skład takiego peelingu dobierany jest przez specjalistę, odpowiednio do indywidualnych cech naszej cery.

Coraz bardziej popularną metodą jest również laserowe leczenie trądziku. Polega ono na działaniu przefiltrowanych wiązek światła na skórę, które to absorbowane są przez odpowiednie jej struktury. Światło lasera stymuluje uwalnianie tlenu oraz redukuje występowanie bakterii beztlenowych, które to przyczyniają się do powstawania stanów zapalnych skóry.

Usuwanie przebarwień

Przebarwienia to równie nieestetyczny defekt kosmetyczny, pojawiający się w wyniku zaburzeń wydzielania melaniny w naszej skórze. Istnieje kilka rodzajów przebarwień, jednak najpopularniejsze z nich to piegi, plamy wątrobowe, przebarwienia powstałe w wyniku oddziaływania promieni słonecznych, przebarwienia pozapalne. W usuwaniu tego rodzaju mankamentów pomóc mogą trzy skuteczne metody: zastosowanie lasera, peelingów chemicznych oraz terapia przy użyciu specjalnego kremu (jak np. Cosmelan).

Zamykanie naczynek

Rozszerzone naczynka to równie powszechny defekt, będący problemem wielu kobiet. Przyczyn jego powstawania może być wiele – począwszy od problemów zdrowotnych (układ krążenia, hormonalny), poprzez szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, na piciu gorących napojów czy alkoholu skończywszy. I z tym problemem jest w stanie poradzić sobie medycyna estetyczna. Profesjonalne gabinety oferują zabieg laserowego zamykania naczynek – całkowicie bezinwazyjnego i bezpiecznego dla naszego zdrowia. Sprawdźcie dostępną ofertę – http://www.esteti-med.pl/.