Jaworowo: Wypadek na DK62. LPR przyleciał po pacjentkę

W środę (18.05) chwilę po godzinie 20 do służb ratunkowych wpłynęło zgłoszenie o wypadku na DK62 w miejscowości Jaworowo-Trębki Stare gmina Zakroczym. Na miejsce wysłano zastępy Straży Pożarnej, zespół Ratownictwa Medycznego, Policję oraz śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Ze zgłoszenia wynikało, że samochód marki renault uderzył w drzewo i się zapalił. Świadkowie poinformowali o zakleszczonej osobie w środku pojazdu. Po przybyciu na miejsce zastępu z OSP Trębki Nowe, zastano zakleszczoną 20-letnią kobietę. Samochód na całe szczęście nie płonął. Po przybyciu zastępów z JRG Nowy Dwór Mazowiecki, przystąpiono do uwalniania zakleszczonej osoby oraz przygotowania lądowiska dla śmigłowca LPR. Kobieta po wydobyciu z wraku pojazdu, została przekazana pod opiekę medykom a następnie odleciała śmigłowcem do szpitala w Warszawie. U pacjentki wstępnie zdiagnozowano uraz głowy.

20-letnia mieszkanka Zakrzewa powiat płocki, jadąc od strony Zakroczymia na prostym odcinku drogi, zjechała na przeciwległy pas ruchu i wjechała do rowu uderzając w drzewo. W wyniku odniesionych obrażeń, została przetransportowana do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia – informuje naszą redakcję asp. Szymon Koźniewski z KPP Nowy Dwór Mazowiecki

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M22 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
538M51 – OSP Zakroczym
537M53 – OSP Trębki Nowe
Ratownik 12 – Lotnicze Pogotowie Ratunkowe Warszawa
WRD KPP Nowy Dwór Mazowiecki

PJ