Kazuń Nowy: Pożar w warsztacie samochodowym

W piątek (26.05) chwilę po godzinie 22 w Kazuniu Nowym przy ulicy Sadowej, doszło do pożaru na terenie warsztatu samochodowego. Niestety w wyniku pożaru rozszczelnieniu uległa instalacja gazowa. Na miejsce do walki z żywiołem wysłano znaczne ilości zastępów ratowniczo – gaśniczych.

Gdy pierwsze podmioty gaśnicze przybyły na miejsce zdarzenia, zastano rozwinięty pożar w części garażowej budynku oraz rozszczelnioną instalacje gazową, która również płonęła. Kierujący Działaniem Ratowniczym zadecydował o przysłaniu w rejon akcji cysterny z wodą, gdyż w pobliżu nie było odpowiedniej ilości hydrantów. Strażacy nie byli w stanie zlokalizować zaworu od gazu, więc na miejsce wezwano pogotowie gazowe.

Ratownicy rozwinęli linie gaśnicze w natarciu na płonący budynek. W celu zabezpieczenia wycieku gazu i jego pożaru, zbudowano kurtynę wodną. Po stłumieniu płomieni, do środka budynku wprowadzono roty ratowników z liniami gaśniczymi i od środka rozpoczęto podawanie prądów wody.

Pracownicy Pogotowia Gazowego po odkopaniu rury gazowej, przy pomocy specjalnego zacisku, zakręcili dopływ gazu do płonącego budynku.

Akcja gaśnicza trwała ponad 3 godziny. Na miejsce przyjechali zarówno Dowódca Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej jak i jego zastępca. Na czas akcji ulica Wojska Polskiego była nieprzejezdna.

Udział w akcji:
531M21 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M39 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M53 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
539M31 – OSP Nowy Dwór Mazowiecki
539M50 – OSP Zakroczym
539M70 – OSP Czosnów
539M71 – OSP Czosnów
539M74 – OSP Łomna
539M77 – OSP Kazuń Polski
ZZ607 – KP Czosnów
ZZ615 – KPP Nowy Dwór Mazowiecki
Pogotowie Gazowe
Pogotowie Energetyczne