Kazuń Polski: Mężczyzna wpadł do jeziora

W poniedziałek (25.11) chwilę przed godziną 14 do Powiatowego Stanowiska Kierowania w Nowym Dworze Mazowieckim, wpłynęło zgłoszenie o wywróconej łodzi na jeziorze w Kazuniu Polskim gm. Czosnów. Natychmiast na miejsce zadysponowano strażaków wraz z łodziami ratowniczymi.

Po przybyciu na miejsce zastano łódź wywróconą do góry dnem. Strażacy rozpoczęli poszukiwania osoby w wodzie oraz miejsca do zwodowania jednostek pływających. Ze specjalistycznym sprzętem przyjechał zastęp z OSP Ratownictwo Wodne oraz Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno Nurkowego z JRG 1 w Warszawie.

Gdy miejsce zdarzenia lokalizowali strażacy z OSP RW, podjechał do nich mężczyzna mówiąc, że to on wpadł do wody, ale sam wyszedł na brzeg i poszedł do domu się przebrać. Po chwili na miejsce dojechał patrol policji. Funkcjonariusze zajęli się mężczyzną.

Okazało się, że mężczyzna umówił się z synem na ryby i pierwszy poszedł przygotować wszystko nad jeziorem. Gdy wpadł do wody, syna nie było z nim jeszcze. Mężczyźnie udało się samemu wyjść na brzeg i poszedł do domu przebrać się w suche ubrania, mijając się z synem. Gdy syn przyszedł na brzeg zobaczył, że ojca nigdzie nie ma a łódź jest wywrócona. Wystraszony zaalarmował służby. Na szczęście wszystko skończyło się dobrze.

Udział w akcji:
531M23 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M25 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
531M91 – JRG Nowy Dwór Mazowiecki
537M35 – OSP Ratownictwo Wodne
537Ł09 – OSP Ratownictwo Wodne
301W71 – SGRWN JRG 1 Warszawa
301Ł01 – SGRWN JRG 1 Warszawa
S1 – Nowodworskie WOPR
KP Czosnów