Kolejne spotkania z mieszkańcami

W minionym tygodniu na terenie gm. Czosnów odbyły się kolejne spotkania policjantów z mieszkańcami, które dotyczyły oszustw na tzw. wnuczka. Tym razem funkcjonariusze odwiedzili społeczność Kazunia Nowego i Cybulic Małych. Mundurowi przestrzegali starsze osoby przed przestępczą działalnością oszustów.

Działają głównie w dużych miastach i oszukują starsze osoby. Wprowadzają pokrzywdzonych w błąd, przekonując, że są członkami ich najbliższej rodziny w nagłej potrzebie finansowej. Bezwzględnie okradają z oszczędności całego życia. Tak w skrócie można opisać oszustów wyłudzających pieniądze metodą na tzw. „krewnego” lub „wnuczka”, a nawet „policjanta”.

Przestrzegamy i apelujemy o ostrożność. W przypadku nagłej pożyczki, zawsze należy:

1. Poprosić o osobisty kontakt osoby podającej się za naszego krewnego,
2. Nieuleganiu presji czasu, którą wytwarzają oszuści, aby osiągnąć swój cel,
3. Skontaktowaniu się z innymi członkami rodziny w celu zweryfikowania „tragicznej” informacji, która miała być powodem pożyczki.

Te proste czynności powinny nas uchronić przed oszustami działającymi taką metodą.

W minionym tygodniu odbyły się dwa spotkania policjantów z mieszkańcami wiosek położonych na terenie gm. Czosnów. Starsze i samotne osoby dowiedziały się czym charakteryzują się przestępstwa metodą „na wnuczka” oraz w jaki sposób uchronić się przed oszustami podszywającymi się pod najbliższych członków rodziny.

Na koniec wszyscy uczestnicy prelekcji otrzymali ulotki informujące o tym, jak nie stać się ofiarą tego przestępstwa.

KPP Nowy Dwór Maz