Konstanty Radziwiłł nowym Wojewodą Mazowieckim

Konstanty Radziwiłł został powołany przez Premiera, Mateusza Morawieckiego do pełnienia funkcji Wojewody Mazowieckiego. Zastąpił dotychczasowego Wojewodę, Zdzisława Sipierę.

„Podejmując się tej bardzo ważnej roli wojewody, pełnicie istotną funkcję w terenie” – powiedział Premier, zwracając się do nowo powołanych wojewodów. Podkreślił, że „serce Polski bije tak samo mocno w dużych miastach, jak w małych miejscowościach, powiatach i gminach”.

Mateusz Morawiecki podkreślił, że urzędy wojewódzkie „są integralną częścią całego aparatu państwowego, który zapewnia obecność państwa, w każdym zakątku Polski”.

Przypomniał, że sprawne uszczelnienie systemu podatkowego w ostatnich czterech latach, przyczyniło się do ogromnego przyrostu dochodów w samorządach. „Ten przyrost powinien jednocześnie iść w parze z podnoszeniem efektywności, zmniejszeniem obciążeń biurokratycznych oraz przyspieszeniem procedur” – zaznaczył Premier.

Na zakończenie Mateusz Morawiecki podkreślił, że wraz z wojewodami „rząd będzie dążył do usprawnienia państwa, tak żeby usługi publiczne były coraz bardziej dostępne dla wszystkich obywateli i w przyjazny sposób stosowane w różnych obszarach życia społecznego”.

TAGI: