Kosewko: Ukradł buty w których uciekał

W piątek (28.08) rano, policjanci zostali poinformowani o kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie gminy Pomiechówek. Podczas penetracji terenu mundurowi w bardzo krótkim czasie zatrzymali podejrzewanego o dokonanie tego czynu, 57- latka z gminy Nasielsk. Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą do 10 lat pozbawienia wolności.

W piątek rano do dyżurnego komendy powiatowej policji w Nowym Dworze Mazowieckim wpłynęło zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do jednego z domków letniskowych w Kosewku. Informujący opisał jak wyglądała osoba oddalająca się z rejonu posesji, która mogła dokonać tego przestępstwa. Na miejsce natychmiast udał się dzielnicowy i asystent z pomiechowskiego posterunku policji. W trakcie penetracji terenu zauważyli oni mężczyznę przypominającego rysopisem osobę wskazaną przez zgłaszającego.

Natychmiast ruszyli w pościg, po którym skutecznie udało im się zatrzymać 57- latka z gminy Nasielsk. Jak się wkrótce okazało mężczyzna miał na sobie buty, które kilka minut wcześniej ukradł z domku letniskowego do którego się włamał. Został przewieziony do posterunku policji w Pomiechówku. Teraz zapewne usłyszy zarzut kradzieży z włamaniem, za który zgodnie z kodeksem karnym grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

TAGI: