Kosewo: Pijany potrącił pieszą. Trafił do aresztu

Policjanci zatrzymali 24-letniego kierowcę, który podejrzany jest o spowodowanie wypadku i jazdę po pijanemu. Mężczyzna potrącił idącą chodnikiem 28-letnią kobietę. Po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Grzegorz K. usłyszał już zarzuty i decyzją sądu trafił na 3 miesiące do aresztu.

Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku, który wydarzył się 22 grudnia po 22.00 w Kosewie gm. Pomiechówek. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 24-letni kierowca forda modeno prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku stracił panowanie nad pojazdem. Następnie auto uderzyło w pieszą, która szła chodnikiem. Po przebadaniu kierowca miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 28-letnia kobieta trafiła do szpitala.

Grzegorz K. został zatrzymany i trafił do celi. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty spowodowania wypadku i jazdy pod wpływem alkoholu. Nowodworski sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu. 24-latkowi grozi teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Aktualnie policjanci poszukują świadków tego zdarzenia. Wszyscy, którzy widzieli to zdarzenie, proszeni są o kontakt z nowodworską komendą. Informacje można również przekazywać pod nr tel. : 22 775 33 05, 22 775 22 01-04 lub mailowo pod adres: nowy-dwor-maz@ksp.policja.gov.pl.

Policjanci z nowodworskiej komendy apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach oraz stosowanie się do hasła „JADĘ NIE PIJĘ!”. Pośpiech, roztargnienie oraz nieodpowiedzialność mogą doprowadzić do utraty zdrowia, a nawet życia.

Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni na zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stanowi pijany kierowca.