Kronika Kryminalna 1-6 stycznia

Wraz z początkiem nowego roku, wracamy z publikacją Kroniki Kryminalnej. Jak zawsze materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. 

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Bema – kradzież samochodu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 3/4 stycznia, dokonał/li kradzieży Toyota Avensis, koloru srebrnego, rok. prod. 2014. Pojazd znajdował się na parkingu osiedlowym. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 80 000 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

NASIELSK
ul. Lipowa– nietrzeźwy kierujący

5 stycznia po godzinie 15.00, policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 39-letniego kierującego Matizem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Pieńków, droga nr 7 – wypadek drogowy

W piątek (4.01)  około godziny 18 w Pieńkowie gm. Czosnów, na krajowej siódemce w miejscu gdzie nie ma przejścia dla pieszych, doszło do śmiertelnego potrącenia człowieka.
więcej – http://wirtualnynowydwor.pl/pienkow-smiertelne-potracenie-pieszego/

Kazuń Nowy, droga 85 – wypadek drogowy
6 stycznia po 19.00, na drodze nr 85 w Kazuniu Nowym doszło do czołowego zderzenia dwóch pojazdów. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 26-letni kierujący Oplem Astrą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z 23-letnim kierowcą również Opla Astry. W wyniku zdarzenia pasażerowie pierwszego auta i kierowca drugiego trafili do szpitala. 26-latek po przebadaniu alkomatem miał ponad 1, 5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna po badaniu lekarskim został zatrzymany. Aktualnie policjanci wyjaśniają okoliczności tego zdarzenia.

ZAKROCZYM
Trębki Nowe– nietrzeźwy kierujący

5 stycznia przed 17.00, policjanci WRD zatrzymali do kontroli 33-letniego kierującego Fiatem Seicento. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POSZUKUJEMY PRACOWNIKA
Komendant Powiatowy Policji w Nowym Dworze Mazowieckim, poszukuje kandydata na stanowisko konserwatora. Szczegóły oferty pracy zamieszczamy poniżej.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/83881,Poszukujemy-pracownika.html

CZAD CICHY ZABÓJCA- NIE DAJ SIĘ ZASKOCZYĆ
Rozpoczął się sezon grzewczy a wraz z nim wzrasta ryzyko pojawienia się śmiertelnych przypadków zatruć tlenkiem węgla (czadem) z uwagi na niewłaściwe eksploatowanie urządzeń grzewczych. Ten cichy zabójca co roku zbiera swoje żniwo. Przyczyną tragedii może być niewiedza, zaniedbanie, czy wadliwa instalacja odprowadzania spalin. Można temu łatwo zapobiec stosując się do prostych zasad bezpieczeństwa.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/82383,Czad-cichy-zabojca-nie-daj-sie-zaskoczyc.html

podkom. Szymon Koźniewski