Kronika Kryminalna 1-7 lipca

Publikujemy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 1 do 7 lipca. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim. 

NASIELSK
ul. Kolejowa – wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 3 lipca po 7.00. Doszło tam do zderzenia samochodu z rowerzystą. Według wstępnych ustaleń policjantów 41-letnia kierujący VW Bora prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków na drodze i uderzyła w tył jednośladu. 51-letni rowerzysta trafił do szpitala.

LEONCIN
Nowe Grochale– kradzież z włamaniem do domku letniskowego

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 8 września 2018r. do 5 lipba br.., dokonał/li kradzieży z włamaniem do domku letniskowego, skąd zginęły m.in. ubrania, sztućce oraz zastawa stołowa. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2900 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

PAMIĘTAJ O BEZPIECZEŃSTWIE NAD WODĄ!
Nad wodą liczy się wzmożona uwaga, ostrożność i przezorność wypoczywających oraz przebywających nad nią osób dorosłych, dzieci i młodzieży. Przecenianie własnych możliwości podczas kąpieli i brak należytej opieki nad dziećmi mogą być tragiczne w skutkach. Słaba wyobraźnia i brawura są w stanie doprowadzić do tragedii całych rodzin. Od początku czerwca na terenie całej Polski utonęły już ponad 100 osób. Policja cały czas apeluje o rozwagę podczas letniego wypoczynku nad wodą.
więcej – http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/175481,Pamietaj-o-bezpieczenstwie-nad-woda.html

MIT: NAJBEZPIECZNIEJ JEST NA PROSTEJ DRODZE?
Przykładem mitu, który funkcjonuje w społeczeństwie jest przeświadczenie, że na prostych odcinkach dróg jest najbezpieczniej. W oparciu o dane statystyczne z ubiegłorocznych wakacji obalimy ten mit już dzisiaj.
więcej – http://policja.pl/pol/aktualnosci/175790,MIT-Najbezpieczniej-jest-na-prostej-drodze.html

POLICYJNI KIEROWCY NA TORZE
Na początku test praktyczny, potem równie praktyczne przypomnienie zasad dobrego kierowcy, następnie ćwiczenia doskonalące na torach oraz na drodze. Na zakończenie sprawdzenie umiejętności na torze.
więcej – http://policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/50544,Policyjni-kierowcy-na-torze.html 

podkom. Szymon Koźniewski