Kronika Kryminalna 11-17 września

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 11 do 17 września. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NASIELSK
Studzianki– nietrzeźwy kierujący
11 września po godz. 15.00 policjanci WRD zatrzymali do kontroli 45-letniego kierowcę motoroweru, który jechał bez hełmu ochronnego. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu oraz brak „kasku”. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW
Palmiry– kradzież zagęszczarki
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 11/12 września z ogólnie dostępnego miejsca na terenie ogrodzonej działki, dokonał/li kradzieży zagęszczarki. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 35000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w czosnowskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Palmiry– kradzież betoniarki
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 15/16 września z terenu budowy domu, dokonał/li kradzieży betoniarki. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 700 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w czosnowskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Czosnów– wypadek drogowy
13 września po godzinie 6.00 na drodze nr 7 w miejscowości Czosnów (kierunek Warszawa) doszło do zderzenia dwóch pojazdów. Według wstępnych ustaleń policjantów 62-letni kierujący Toyotą Land Cruiser nie dostosował prędkości do warunków drogowych i uderzyła w tył poprzedzającego go VW Golf. Kierowcy byli trzeźwi, a 34-letni kierowca Golfa i jego 34-letni pasażer trafili do szpitala. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Łomna – nietrzeźwy kierujący
14 września przed godz. 22.00 policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli kierowcę Opla Vivaro. Po przebadaniu 27-letni mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POPRAWA BEZPIECZEŃSTWA PIESZYCH-DZIAŁANIA WRD
13 września, nowodworscy policjanci drogówki, prowadzili kolejne w tym roku działania kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Celem akcji jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.
Więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73609,Poprawa-bezpieczenstwa-pieszych-dzialania-WRD.html

SKIMMING I PHISHING
Rozwój technologiczny i – co za tym idzie – wprowadzenie elektronicznych form płatniczych pociągnęły za sobą wykształcenie i rozwój nowych form przestępczości bankowej. Okradanie kont bankowych to metoda stosowana także przez złodziei w Polsce. Najpopularniejsze i najpoważniejsze przestępstwa tego typu to „skimming” i „phishing”. Co oznaczają te obco brzmiące nazwy? Skąd się wzięły? Jak się zabezpieczać przed tego typu przestępstwami?
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73590,SKIMMING-I-PHISHING.html

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: