Kronika Kryminalna 17-23 czerwca

Publikujemy najnowsze wydanie Kroniki Kryminalnej za okres od 17 do 23 czerwca. Materiał przygotowany został przez Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Ledóchowskiego– kradzież z włamaniem do naczepy

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 20/21 czerwca br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do naczepy samochodowej, skąd zginęły różnego rodzaju towary. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad ok. 1800zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

POMIECHÓWEK
Kosewko– kradzież z włamaniem do budynku mieszkalnego

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 10 kwietnia do 13 czerwca br., dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego, skąd zginęły belki drewniane. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad ok. 11 500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Przytorowa – nietrzeźwy kierujący
21 czerwca po23.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 46-letniego kierującego VW Passat. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

BEZPIECZNIE NA WAKACJACH
W ramach działań edukacyjnych przed wakacjami, policjantka zajmująca się profilaktyką społeczną przeprowadziła spotkania z młodzieżą i dziećmi na terenie powiatu. Celem zajęć było między innymi przypomnienie zasad bezpieczeństwa w różnych miejscach oraz uświadomienie małoletnim skutków prawnych, jakie mogą ponieść w związku z nieprawidłowym zachowaniem. Uczestniczy spotkań dowiedzieli się również jak bezpiecznie serfować w internecie, by nie narazić się na niebezpieczeństwo. Uczniowie zapoznali się też z zasadami bezpiecznego zachowania nad wodą.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/87756,Bezpiecznie-na-wakacjach.html

RUSZA PUNKT KONTROLI AUTOKARÓW PRZY NOWODWORSKIEJ HALI SPORTOWEJ
Nauka w szkołach dobiega końca. W okresie wakacyjnym rozpoczną się wyjazdy na letni wypoczynek. Chcąc zapewnić bezpieczeństwo dzieci wyjeżdżających z naszego powiatu, policjanci nowodworskiej „drogówki” już w środę 19 czerwca uruchamiają punkt kontroli autokarów „NOSIR” przy ul. Sportowej 66. Każdy autokar, który przyjedzie pomiędzy godziną 7.00 a 9.00 zostanie dokładnie sprawdzony przez policjantów. Kontroli będzie podlegać stan techniczny pojazdu oraz trzeźwość i uprawnienia kierowcy.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/87700,Rusza-punkt-kontroli-autokarow-przy-nowodworskiej-hali-sportowej.html

podkom. Szymon Koźniewski