Kronika Kryminalna 18-24 września

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 18 do 24 września. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. 29-listopada– włamanie do piwnicy
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 15 do 19 września, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi piwnicy, dokonał/li kradzieży roweru oraz elektronarzędzi. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 900 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Prądzyńskiego– włamanie do samochodu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 21/22 września, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi samochodu marki mercedes, dokonał/li kradzieży zestawu CB. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 300 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia

ul. Poniatowskiego– nietrzeźwy kierujący
24 września po godz. 8.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 52-letniego kierowcę Renault Scenic. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Okulickiego– wypadek drogowy
24 września przed godziną 20.00 na ul. Okulickiego doszło do potracenia pieszej. Według wstępnych ustaleń policjantów 32-letni kierujący Skoda Octavia jadąc w kierunku ul. Młodzieżowej najechał na 40 letnią piesza, która przechodziła po oznakowanym przejściu. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. Uczestniczy zdarzenia byli trzeźwi. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

NASIELSK
Budy Siennickie– wypadek drogowy

22 września przed godziną 19.00 w miejscowości Budy Siennickie doszło do potracenia pieszej. Według wstępnych ustaleń policjantów 50-letni kierujący VW Jetta jadąc w kierunku Nasielska najechał na 18 letnią piesza, która przechodziła po oznakowanym przejściu. Kobieta z ogólnymi potłuczeniami została przewieziona do szpitala. Kierujący pojazdem był trzeźwy, a pieszej pobrano krew do badań.. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

CZOSNÓW
Augustówek– nietrzeźwy kierujący
24 września po godz. 15.00 policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 32-letniego kierowcę Opel Astra. Po przebadaniu alkomatem mężczyzna miał prawie promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

„EDWARD” NA TERENIE POWIATU BEZ WYPADKÓW
21 września, policjanci z nowodworskiego wydziału ruchu drogowego, włączyli się w drugą edycję projektu pod nazwą „EDWARD”, czyli Europejskiego Dnia Bez Ofiar Śmiertelnych. Akcja ta miała na celu ograniczenie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków drogowych. Funkcjonariusze na terenie powiatu nie odnotowali żadnego wypadku, a co za tym idzie nikt nie został ranny ani nie zginął.
Więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73819,quotEDWARDquot-na-terenie-powiatu-bez-wypadkow.html

„BEZPIECZNA DROGA” W BUDACH SIENNICKICH
19 września w Szkole Podstawowej w Budach Siennickich odbyło się spotkania uczniów z policjantką w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”. Dzieciom została przekazana wiedza m.in. z zakresu ruchu drogowego, aby mogły one bezpiecznie podróżować do i ze szkoły. Najmłodsi uczniowie do domów wrócili z odblaskami. Po zmroku na drodze będą bardziej widoczni w światłach reflektorów samochodów.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73732,quotBezpieczna-drogaquot-w-Budach-Siennickich.html

MUCHOMOR SROMOTNIKOWY-ŚMIERTELNA TRUCIZNA
Sezon grzybowy rozpoczął się na dobre. W lasach naszego powiatu grzybiarze zbierają już piękne okazy. Nowodworska policja przestrzega jednak, aby być bardzo uważnym. Nieznajomość grzybów może zakończyć się tragicznie. Niektóre grzyby kapeluszowe, mimo pięknego wyglądu, są trujące. Zawierają toksyczne substancje w ilościach szkodliwych dla ludzi. Zanim wybierzemy się na grzybobranie, zapoznajmy się z opisem najbardziej trujących grzybów, które są podobne do tych jadalnych. Uwaga! Łatwo je pomylić!
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73804,Muchomor-sromotnikowy-smiertelna-trucizna.html

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: