Kronika Kryminalna 20-26 maja

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 20 do 26 maja. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Thommee– wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 25 maja przed 11.00. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Według wstępnych ustaleń policjantów 71-letni kierujący Opel Astra podczas nagłej zmiany pasa ruchu zderzył się z 31-letnią kierującą Honda Civic. Kobieta oraz pasażerki Opla (71l, 64l) trafili do szpitala. Kierujący trzeźwi.

CZOSNÓW
Dobrzyń– kradzież paliwa i akumulatorów

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 22/23 maja br. , dokonał/li kradzieży 100 l oleju napędowego oraz 2 akumulatorów z koparki, która znajdowała się na terenie budowy. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z czosnowskim komisariatem.

Kazuń Nowy – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 21 maja po 17.00. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Według wstępnych ustaleń policjantów 42-letni kierujący Toyota Awensis nie ustąpił pierwszeństwa 39-letniej kierującej Fiat Seicento. Kobieta trafił do szpitala. Kierujący trzeźwi.

ul. Warszawska – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 24 maja po 17.00. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Według wstępnych ustaleń policjantów 31-letni kierujący Peugeot 207 nie ustąpił pierwszeństwa 47-letniemu kierującemu ciężarowym Manem. Kierowca Peugeota trafił do szpitala. Kierujący trzeźwi.

POMIECHÓWEK
ul. Topolowa – nietrzeźwy kierujący

25 maja po 8.00, policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 54-letniego kierującego motorowerem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nowy Modlin – wypadek drogowy
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 21 maja po 19.00. Doszło tam do zderzenia dwóch samochodów. Według wstępnych ustaleń policjantów 28-letnia kierująca Opel Astra, na łuku drogi zjechała na przeciwległy pas ruchu i zderzyła się z 35-letnią kierującą Audi A4. 35-latka i jej 6 –letnie dziecko trafili do szpitala. Kierujący trzeźwi.

POLICJANCI NA PIKNIKU SZKOLNYM
Policjanci naszej komendy uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez dyrekcję nowodworskiej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Świętego Jana Pawła II. Dla uczestników spotkania przygotowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Dzieci podziwiać mogły policyjny radiowóz, obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę czy przymierzyć strój wykorzystywany podczas policyjnych zabezpieczeń.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/87006,Policjanci-na-pikniku-szkolnym.html

UWAGA! ZWIERZĘTA NA DRODZE!
Jadąc drogą wiodącą przez tereny leśne lub w pobliżu nich należy zachować szczególną ostrożność. Na jezdnię mogą nagle wybiec dzikie zwierzęta. Tak, jak dzisiaj rano na drodze nr 7, w którym kierujący toyotą uderzył w sarnę a audi w łosia. Zwierzęta nagle wtargnęły na drogę, wykluczając możliwość jakiejkolwiek reakcji. Na szczęście nikt nie ucierpiał w tych zdarzeniach. Policjanci z nowodworskiej komendy informują, że w tym roku doszło na drogach naszego powiatu do 25 zdarzeń drogowych z udziałem dzikich zwierząt.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/87169,Uwaga-Zwierzeta-na-drodze.html

„NIE DAJ SZANSY ZŁODZIEJOWI – OZNAKUJ SWÓJ ROWER”
Policjanci nowodworskiej komendy od 1 kwietnia tego roku, rozpoczną znakowanie rowerów. Akcja została wsparta przez Burmistrza Nowego Dworu Mazowieckiego i Radę Miejską, którzy sfinansowali zakup sprzętu i naklejek. Możliwość naniesienia dodatkowego numeru na jednoślad, będzie możliwa po wcześniejszym umówieniu się, w budynku komendy przy ul. Paderewskiego 3. Szczegóły podajemy poniżej. „Nie daj szansy złodziejowi – oznakuj swój rower”. Zapraszamy!
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/85765,Nie-daj-szansy-zlodziejowi-oznakuj-swoj-rower.html

podkom. Szymon Koźniewski