Kronika Kryminalna 25 września – 1 października

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 25 września do 1 października. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Sikorskiego– włamanie do mieszkania
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 28 września w godzinach przedpołudniowych, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych, dokonał/li kradzieży kompletu sztućcy. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 300 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Długa– włamanie do automatu myjni
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 29/30 września, po uprzednim pokonaniu zabezpieczeń drzwi automatu, dokonał/li kradzieży kasetki z pieniędzmi. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 3500 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia

ul. 29-listopada– wypadek drogowy
25 września po 19.00 na ul. 29-listopada doszło do potrącenia pieszego. Według wstępnych ustaleń policjantów 34-letni kierujący rowerem jadąc w kierunku ul. Szpitalnej najechał na 69 letniego pieszego, który przechodził po oznakowanym przejściu. Mężczyzna z obrażeniami został przewieziony do szpitala. Kierujący rowerem był trzeźwy, a pieszemu zlecono badania krwi. Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia.

Foto: Monitoring Miejski 

NASIELSK
Wągrodno – kradzież agrowłókniny
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 24/25 września z pola uprawnego, dokonał/li kradzieży agrowłókniny. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 700 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nasielskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Tylna – kradzież telefonu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 26 września na terenie targowiska wykorzystał/li nieuwagę właściciela i z torby foliowej dokonał/li kradzieży telefonu komórkowego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nasielskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Słoneczna – kradzież łódki
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 24 września do 01 października z prywatnego stawu dokonał/li kradzieży łódki. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 500 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzone jest w nasielskim komisariacie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

„TY TEŻ MOŻESZ!”

Poradnik dla kandydatów do pracy w Policji trafi do młodych ludzi, którzy w przyszłym roku zakończą naukę w szkołach średnich. Komenda Stołeczna Policji właśnie wydała folder, w którym znalazły się najważniejsze informacje dla kandydatów do pracy w Policji.
Więcej – http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/43793,Ty-tez-mozesz.html

SPOTKANIA Z DZIEĆMI W SZKOŁACH POWIATU
Policjantka ds. profilaktyki społecznej oraz dzielnicowi cyklicznie odwiedzają uczniów szkół naszego powiatu. Funkcjonariusze spotykają się z przedszkolakami, dziećmi z podstawówek oraz nastolatkami z gimnazjów i szkół średnich. Podczas prelekcji mundurowi przypominają jak należy bezpiecznie i prawidłowo się zachowywać. W tym tygodniu spotkania odbyły się w przedszkolu „Sokolandia” oraz Zespole Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/73984,Spotkania-z-dziecmi-w-szkolach-powiatu.html

podkom. Szymon Koźniewski