Kronika Kryminalna 26-29 marca

Prezentujemy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 26 do 29 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Wojska Polskiego – wypadek drogowy

26 marca po 12.00 na ul. Wojska Polskiego, doszło do zderzenia samochodu osobowego z motocyklem. Według wstępnych ustaleń policjantów, 78-letni kierujący VW Polo włączając się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa, jadącemu od strony Legionowa, 37-letniemu motocykliście. W wyniku zdarzenia 37-latek trafił do szpitala. Kierowcy byli trzeźwi. Aktualnie w nowodworskiej komendzie prowadzone jest postępowanie, w celu wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia drogowego.

ZAKROCZYM
ul. Klasztorna– kradzież z włamaniem do budynku jednorodzinnego

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 24 do 27 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do budynku jednorodzinnego, skąd zabrali artykuły gospodarstwa domowego (m. in. radio, butla gazowa, sztućce). Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 1500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

POLICJA DZIECIOM
Pod takim hasłem st. sierż. Sylwia Ochmańska prowadziła cykl spotkań z uczniami szkoły w Cieksynie. Policjantkę wspomagał kolega z nasielskiego komisariatu. Celem zajęć była przede wszystkim rozmowa z uczniami na temat bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznania się z pracą policjanta.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77952,Policja-Dzieciom.html

MOTOCYKLIŚCI ROZPOCZYNAJĄ SEZON- APELUJEMY O OSTROŻNOŚĆ
Obserwując polskie drogi można zauważyć, że pojawili się już na nich pierwsi fani jednośladów. Niestety, jak pokazują coroczne wydarzenia, niektórych z nich czasem za bardzo ponosi wyobraźnia. Nowodworscy policjanci apelują do motocyklistów, a także innych użytkowników dróg, o zachowanie rozwagi i ostrożności. Na ul. Wojska Polskiego doszło do zdarzenia z udziałem jednośladu. 37-letni kierowca motocykla trafił z obrażeniami do szpitala.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77854,Motocyklisci-rozpoczynaja-sezon-apelujemy-o-ostroznosc.html

Podkom. Szymon Koźniewski