Kronika Kryminalna od 19 do 25 marca

Kronika Kryminalna od 19 do 25 marca

Publikujemy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 19 do 25 marca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Słowackiego – kradzież z włamaniem do pawilonu handlowego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 18/19 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do pawilonu handlowego, skąd zabrali portfel z gotówką. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2500 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

ul. Jasna– kradzież z włamaniem do garażu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 19 do 22 marca, dokonał/li kradzieży z włamaniem do garażu, skąd zabrali komplet kluczy nasadowych. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 400 zł. Aktualnie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Jednocześnie policjanci zwracają się do osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia, o kontakt z nowodworską komendą.

CZOSNÓW
Kazuń Bielany – nietrzeźwy kierujący

W nocy z 24/25 marca przed, policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 23-letniego kierowcę Seat Toledo. Po przebadaniu mężczyzna miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

DZIAŁANIA "SZKOLNY AUTOBUS"
Policjanci nowodworskiej drogówki, prowadzili wczoraj działania pn.: „Szkolny Autobus”. Głównym celem akcji jest ujawnianie i eliminowania nieprawidłowości w przewozie dzieci i młodzieży. W jednym przypadku funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny autobusu, z uwagi na jego zły stan techniczny.
więcej - http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77654,Dzialania-quotSzkolny-Autobusquot.html

RAZ, DWA, TRZY - ZGINIESZ TY!
Podejmujesz tysiące decyzji każdego dnia. Ale czy zawsze zdajesz sobie sprawę, że złe decyzje na drodze mogą być śmiertelne? Wielu tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć, dokonując właściwych wyborów. Przypomina o tym nowa ogólnopolska kampania społeczna pn. „Raz, dwa, trzy – zginiesz TY! Jej mocnym akcentem jest m.in. „spowiedź” drogowego zabójcy i spot nakręcony w prosektorium z udziałem znanego z wielu ról filmowych Janusza Chabiora.
więcej - http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania-policji/aktualnosci/45552,Raz-dwa-trzy-zginiesz-Ty.html

"BEZPIECZNY PIESZY" - DZIAŁANIA WRD
Nowodworscy policjanci drogówki prowadzili kolejne w tym roku, działania kontrolno – prewencyjne na rzecz bezpieczeństwa pieszych. Celem akcji jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.
więcej - http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77739,quotBezpieczny-Pieszyquot-dzialania-WRD.html

SPOTKANIE W NOWODWORSKIM GIMNAZJUM
W minionym tygodniu, st. sierż. Sylwia Ochmańska, odwiedziła uczniów nowodworskiego gimnazjum nr 3. Funkcjonariuszka na spotkaniu poruszyła wiele ważnych tematów dotyczących odpowiedzialności karnej nieletnich. Młodzież klas dowiedziała się o konsekwencjach prawnych negatywnych zachowań, przybliżone zostały im także środki wychowawcze stosowane przez Sąd Rodzinny i Nieletnich. Prowadzona pogadanka była doskonałą okazją, aby uświadomić młodym ludziom, jak nie wpaść w konflikt z prawem.
więcej - http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/77771,Spotkanie-w-nowodworskim-gimnazjum.html

podkom. Szymon Koźniewski

Komentawanie zostało wyłączone..