Kronika Kryminalna za okres od 25 lutego do 3 marca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Kryminalną za okres od 25 lutego do 3 marca, przygotowaną przez zastępującą Rzecznika Prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Mieszka I- nietrzeźwy kierujący, znieważenie, naruszenie nietykalności cielesnej f-sza
01 marca br około godz. 10:00 mieszkaniec Nowego Dworu Mazowieckiego zgłosił, iż stara się uniemożliwić jazdę nietrzeźwemu kierującemu. Przybyli na miejsce funkcjonariusze poddali badaniu na zawartość alkoholu w organizmie 36-letniego kierowcę osobowego Volvo. Mężczyzna miał prawie 3 promile alkoholu w organizmie. Okazało się również, że zdecydował się wsiąść za kółko mimo aktualnego zakazu prowadzenia pojazdów. Ponadto w trakcie interwencji 45-letni pasażer znajdujący się pojeździe, dopuścił się znieważenia oraz naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Mężczyźni przyznali się do zarzucanych im czynów oraz dobrowolnie poddali karze.

ul. Warszawska- kolizja drogowa
Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 27 lutego około 7.00. Według wstępnych ustaleń policjantów 34-letnia kierująca Skodą Fabią, prawdopodobnie nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W wyniku tego, najpierw uderzyła w bariery ochronne a następnie w jadący z przeciwnego kierunku osobowy Ford. Jak ustalono po konsultacji medycznej, kierujący Fordem 39-letni mężczyzna nie wymagał dalszej hospitalizacji. Kierujący pojazdami byli trzeźwi.

most im. Marszałka Józefa Piłsudskiego – zgon
28 lutego br około godz. 16:00 zgłoszono, iż na moście im. Marszałka Józefa Piłsudskiego widziano mężczyznę stojącego poza barierami mostu, który następnie skoczył do rzeki. Przybyłe na miejsce służby w toku obserwacji rzeki ujawniły dryfujące ciało 33-letniego mieszkańca powiatu nowodworskiego. Podjęta reanimacja nie przyniosła żadnych rezultatów. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności pod nadzorem Prokuratora Rejonowego w Nowym Dworze Mazowieckim.

NASIELSK
Policjanci z Nasielska zatrzymali 25-letniego mężczyznę, za którym sąd w Pułtusku wydał nakaz doprowadzenia do zakładu karnego. Przemysław M. ma do odbycia wyrok kilku miesięcy za kradzież i zniszczenie mienia. Dodatkowo funkcjonariusze przy zatrzymanym znaleźli porcję amfetaminy. 25-latek trafił już do aresztu. Odpowie również za posiadanie narkotyków, za co może grozić mu do 3 lat pozbawienia wolności.

ul. Żwirki i Wigury- kradzież
25-lutego br po godz. 13:00 mieszkanka powiatu pułtuskiego powiadomiła, że nieznany jej mężczyzna zmusił ją do zatrzymania pojazdu a następnie dokonał zaboru leżącego na fotelu pasażera telefonu komórkowego. Po fakcie odjechał rowerem. Szybka reakcja funkcjonariuszy miejscowego komisariatu doprowadziła do zatrzymania 30-letniego mieszkańca gminy Nasielsk. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Postępowanie prowadzi KP Nasielsk.

ZAKROCZYM
S7, rejon stacji CIRCLE- wypadek drogowy

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, które zaistniało 28 lutego przed 5.00. Według wstępnych ustaleń policjantów 58- letni kierujący osobowym Oplem, jadąc dk nr 7 w kierunku Warszawy z niewiadomych przyczyn stracił panowanie nad pojazdem i zjechał do przydrożnego rowu. Kierujący był trzeźwy. Został przetransportowany przez załogę pogotowia do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzi KPP Nowy Dwór Mazowiecki.

st. sierż. Sylwia Ochmańska