Kronika Policyjna 1-11 czerwca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 1 do 11 czerwca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Ignacego Prądzyńskiego– kradzież z pojazdu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 07/08 czerwca dokonał/li kradzieży z otwartego samochodu spawarki i okularów. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 8000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Gen. Berlinga– kradzież z włamaniem do piwnicy

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 05 maja do 09 czerwca dokonał/li kradzieży z włamaniem do piwnicy, skąd zabrali w celu przywłaszczenia rower górski. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 800 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. 29 listopada – nietrzeźwy kierujący

06 czerwca przed godz. 12.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 51-letnią kierującą toyotą. Kobieta po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 51-latka chciała wręczyć funkcjonariuszom łapówkę w zamian za odstąpienie od czynności. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i korupcję. Grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

ul. Bohaterów Modlina – nietrzeźwy kierujący

09 czerwca przed godz. 20.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 27-letniego kierującego audi. Mężczyzna po przebadaniu miał prawie promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo 27-latek miał orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i niestosowanie się do wyroków sądu. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK

ul. Piłsudskiego– kradzież z włamaniem do garażu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 03 do 05 czerwca dokonał/li kradzieży z włamaniem do garażu, skąd zabrali w celu przywłaszczenia m.in. agregat prądotwórczy, wykaszarkę spalinową i piłę łańcuchową. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 10000 zł. W toku podjętych czynności policjanci z Nasielska zatrzymali czterech mężczyzn mogących mieć związek ze sprawą. Podczas przeszukania u jednego z zatrzymanych funkcjonariusze odnaleźli większość utraconego mienia. 38-letni Daniel B., 37-letni Marek w, 17-letni Sebastian R. i 17-letni Rafał A. usłyszeli już zarzut i po złożeniu wyjaśnień zostali zwolnieni. Teraz może im grozić kara do 10 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK

JECHAŁ PIJANY Z DOŻYWOTNIM ZAKAZEM

Policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli drogowej 43-letniego kierowcę, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna posiadał orzeczony dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 43-latek prawdopodobnie odpowie teraz za jazdę po pijanemu oraz niestosowania się do wyroku sądu. Mężczyźnie może grozić kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

więcej – http://wirtualnynowydwor.pl/pomiechowek-pijany-kierowca-z-dozywotnim-zakazem/

ZAKROCZYM

Trębki Stare– kradzież motoroweru
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 09/10 czerwca dokonał/li kradzieży z pomieszczenia gospodarczego motoroweru marki ZIIP. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Henrysin – nietrzeźwy kierujący
04 czerwca przed godz. 11.00 policjanci drogówki zatrzymali do kontroli 59-letnią kierującą mercedesem. Kobieta po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi jej kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Profilaktyka Społeczna

2 czerwca odbył się piknik rodzinny zorganizowany przy szkole w Budach Siennickich, gdzie zaproszeni funkcjonariusze udostępnili sprzęt będący na wyposażeniu Policji a także na przygotowanej scenie zaprezentowali techniki interwencji oraz elementy sztuk walki wzbudzając tym ogromne zainteresowanie ze strony uczestników. Chętni mogli usiąść za kierownicą radiowozu, bądź przymierzyć kamizelkę kuloodporną i poczuć się jak prawdziwi policjanci.

więcej-http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71535,Profilaktyka-dla-wszystkich-podczas-Pikniku-Rodzinnego.html

01 czerwca przy Zespole Szkół Zawodowych w Nasielsku odbył się piknik z okazji Dnia Dziecka. Dla uczestników przygotowanych było wiele atrakcji z zakresu tematyki: „JESTEŚ ECO” i” „JESTEM BEZPIECZNY”. Na pikniku nie zabrakło również policjantów prezentujących swój sprzęt służbowy i niezbędne akcesoria.

więcej –http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71536,Dzien-Dziecka-z-nowodworska-policja.html 

Dzielnicowy z Czosnowa spotkał się z rodzicami uczniów uczęszczających do Zespołu Szkół Publicznych w Cząstkowie Mazowieckim. Rozmowa dotyczyła zagrożeń czyhających na dzieci w sieci.

więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71644,Dzielnicowy-na-spotkaniu-z-rodzicami.html

Dzielnicowi z Czosnowa mł. asp. Iwona Biernat i sierż. szt. Kamil Maciejko brali udział w piknikach rodzinnych zorganizowanych w Małocicach i Kazuniu Nowym. Uczestnicy imprezy, a w szczególności dzieci mogły zobaczyć z bliska wyposażenie funkcjonariuszy oraz radiowóz. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.

więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71645,Dzielnicowi-na-piknikach-rodzinnych.html

Ważniejsze informacje dotyczące pracy nowodworskich policjantów publikowane są również na stronie internetowej komendy.

podkom. Szymon Koźniewski