Kronika Policyjna 12-18 czerwca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 12 do 18 czerwca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ul. Chrzanowskiego– kradzież z włamaniem do garażu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 12/13 czerwca dokonał/li kradzieży z włamaniem do garażu skąd zabrał/li m.in.: piłę spalinową, nożyce do żywopłotu oraz dmuchawę do liści. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Bema– kradzież z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 17/18 czerwca dokonał/li kradzieży z włamaniem do pomieszczenia gospodarczego, skąd zabrali w celu przywłaszczenia m.in.: leżaki, kilof, młot, siekierę oraz nożyce do żywopłotu. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 800 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Wojska Polskiego – nietrzeźwy kierujący
13 czerwca przed godz. 5.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 29-letniego kierującego vw passatem. Mężczyzna po przebadaniu miał blisko promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Gen. Thommee – nietrzeźwy kierujący
16 czerwca przed godz. 1.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 36-letniego kierującego hondą accord. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Okunin – nietrzeźwy kierujący
18 czerwca po godz. 19.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 41-letniego kierującego roverem. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

LEONCIN

Nowy Wilków– kradzież z włamaniem do garażu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 11 do 15 czerwca do konał/li kradzieży z włamaniem do garażu skąd zabrał/li m.in.: kosę spalinową, wkrętarkę oraz wiertarkę. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Teofile– kradzież z włamaniem do domu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 01 do 18 czerwca do konał/li kradzieży z włamaniem do domu jednorodzinnego skąd zabrał/li m.in.: dwa drewniane stoły, cztery krzesła oraz wełniany dywan. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

NASIELSK

Cieksyn – nietrzeźwy kierujący
18 czerwca po godz. 4.00 policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli 27-letniego kierującego oplem corsa. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo kierowca miał zakaz prowadzenia pojazdów. Ponadto w aucie podróżował 18 letni pasażer. Obaj mężczyźni podczas czynności zachowywali się agresywnie znieważając funkcjonariuszy. Zostali zatrzymani i po wytrzeźwieniu usłyszą zarzuty.

Cieksyn – nietrzeźwy kierujący
18 czerwca przed godz. 21.00 policjanci z Nasielska zatrzymywali do kontroli 32-letniego kierującego motorowerem honda. Mężczyzna mimo podawanych znaków tarczą nie zatrzymał się do kontroli. Policjanci podjęli pościg używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca w pewnej chwili porzucił pojazd i zaczął uciekać pieszo. Po chwili został zatrzymany. Jak się okazało miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz prawdopodobnie odpowie za jazdę po pijanemu oraz z art. 178b kk. Może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK

Śniadówko – nietrzeźwy kierujący
18 czerwca po godz. 15.00 policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli 36-letniego kierującego daewoo nubira. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Profilaktyka Społeczna
Dzielnicowa z Nasielska asp. Katarzyna Rokicka uczestniczyła w pikniku rodzinnym „Pod chmurką” zorganizowanych w Nowych Pieścirogach gm. Nasielsk. Uczestnicy imprezy, a w szczególności dzieci mogły zobaczyć z bliska wyposażenie funkcjonariuszy oraz radiowóz. Spotkanie przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71782,Dzielnicowa-na-pikniku-rodzinnym-quotPod-chmurkaquot.html

W tym tygodniu gośćmi specjalnymi nowodworskiej komendy były dzieci z Miejskiej i Powiatowej Biblioteki naszego miasta. W rolę gospodarza spotkania wcieliła się sierż. Sylwia Ochmańska, która zajmuję się profilaktyką społeczną. Policjantka przybliżyła dzieciakom codzienną pracę mundurowych oraz poprzez zabawę uczyła je zasad bezpieczeństwa.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71801,quotTez-zostane-policjantemquot-wizyta-dzieci-w-komendzie.html

Rozrywka i edukacja to główne cele pikniku rodzinnego, który odbył się w Kosewku, gm. Pomiechówek. W ramach programu „Kręci mnie bezpieczeństwo” policjanci z nowodworskiej komendy edukowali najmłodszych uczestników ruchu drogowego.
więcej – http://kppnowydwor.policja.waw.pl/pnd/aktualnosci/71725,quotKreci-mnie-bezpieczenstwoquot-w-Kosewku.html

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: