Kronika Policyjna 17-23 lipca

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 17 do 23 lipca. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI
ul. Źródlana – kradzież pieniędzy
Według ustaleń policjantów 20 lipca br. ok. godz. 12.00, 3 nieznane kobiety weszły do domu 80-latki pod pretekstem zapytania o drogę na targowisko. Podczas rozmowy wykorzystały nieuwagę właścicielki mieszkania i z szafki dokonały kradzieży gotówki w kwocie 1000 zł. Następnie wsiadły do ciemnego auta osobowego i odjechały.
Aktualnie w tej sprawie prowadzone jest postępowanie w nowodworskiej komendzie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia. Rysopis podejrzanych: wiek ok. 40-50 lat, średniej budowy ciała, 155-160 cm wzrostu, ubrane na ciemno, ciemne włosy, ciemna karnacja.
Policjanci po raz kolejny ostrzegają, przed wpuszczaniem do mieszkań i domów nieznanych osób. Mogą to być przestępcy, którzy niejednokrotnie pozbawiają właścicieli dorobku całego życia.

ul. Okunin– nietrzeźwy kierujący
23 lipca przed godz. 3.00 nowodworscy policjanci zostali wezwani do zdarzenia drogowego. Na miejscu ustalili, że 20-letni kierujący Oplem Astrą z niewiadomych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w przystanek. Po przebadaniu mężczyzna miał prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

NASIELSK
Mazewo Dworskie – kradzież z włamaniem do sklepu
Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie 16 lipca późnym wieczorem dokonał/li kradzieży z włamaniem do sklepu spożywczego, skąd zabrali głównie wyroby tytoniowe oraz alkoholowe. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 8000 zł. Aktualnie postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat w Nasielsku. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Cieksyn – nietrzeźwy kierujący
20 lipca przed godz. 6.00 policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego kierowcę Fiata Seicento, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Lelewo – nietrzeźwy kierujący
23 lipca przed godz. 2.00 policjanci z Nasielska zatrzymali do kontroli drogowej 54-letniego kierowcę Toyoty Camry, który miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK
Stanisławowo – nietrzeźwy kierujący
20 lipca przed godz. 18.00 policjanci z Pomiechówka zatrzymali do kontroli drogowej 62-letniego kierowcę Volvo, który miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Stanisławowo – nietrzeźwy kierujący
22 lipca po godz. 17.00 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli drogowej 40-letniego kierowcę Forda Galaxy, który miał ponad dwa i pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu, i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ŚWIĘTO POLICJI W NOWODWORSKIEJ KOMENDZIE
18 lipca o godzinie 13.00 przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Mazowieckim odbyły się oficjalne uroczystości z okazji 98. rocznicy powstania Policji Państwowej. Na obchody przybyli przedstawiciele nowodworskiego samorządu na czele z Panią Magdaleną Biernacką. Nie zabrakło również szefów prokuratur w Nowym Dworze Mazowieckim i Pułtusku oraz zaprzyjaźnionych służb mundurowych. Swoją obecnością zaszczycili również duchowni katoliccy i prawosławni. Policjanci zostali uhonorowani odznaczeniami resortowymi oraz awansami na wyższe stopnie policyjne. W sumie zostało mianowanych 55 funkcjonariuszy. <strong>Więcej tutaj

ZOSTAŃ POLICJANTEM!
Lubisz pomagać innym? Lubisz wyzwania? Cenisz stabilne warunki zatrudnienia? Zostań policjantem! To zawód dla ludzi z pasją. Wymagający i dający dużo satysfakcji z możliwości pomocy innym ludziom. Jeśli chcesz z nami pracować – przystąp do działania!
więcej tutaj

„KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO” W POMIECHÓWKU
W minioną sobotę policjanci z nowodworskiej komendy uczestniczyli w pikniku rodzinnym w Pomiechówku. Dla uczestników spotkania przygotowany został pokaz sprzętu wykorzystywanego w codziennej służbie. Dzieci podziwiać mogły policyjny radiowóz, obejrzeć z bliska kajdanki, pałkę czy przymierzyć strój wykorzystywany podczas policyjnych zabezpieczeń. Dużym zainteresowaniem cieszyły się policyjne motocykle. Więcej tutaj

podkom. Szymon Koźniewski

TAGI: