Kronika Policyjna 17-27 kwietnia

Przedstawiamy najnowszą Kronikę Policyjną za okres od 17 do 27 kwietnia. Materiał przygotował Rzecznik Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Dworze Mazowieckim.

NOWY DWÓR MAZOWIECKI

ul. Mazowiecka – kradzież z włamaniem do mieszkania

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 15 do 18 kwietnia poprzez wyłamanie zamka drzwi wejściowych dostał/li się do środka mieszkania zabrał/li m.in. dwa laptopy i biżuterię. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 13000 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Dębowa – kradzież pojazdu

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w nocy z 20/21 kwietnia z niestrzeżonego parkingu dokonał/li kradzieży toyoty yaris koloru białego, rok. prod. 2013. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 32000 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ul. Bohaterów Modlina – nietrzeźwy kierujący

26 kwietnia po godz. 19.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 56-letniego kierowcę opla astry. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

ul. Przemysłowa – nietrzeźwy kierujący

27 kwietnia po godz. 13.00 policjanci prewencji zatrzymali do kontroli 55-letniego kierowcę skody felicji. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad pół promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

CZOSNÓW

Jesionka – kradzież z włamaniem do przyczepy kampingowej

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 10 do 18 kwietnia poprzez rozcięcie siatki ogrodzeniowej dostał/li się na teren posesji skąd zabrał/li m.in. drut zbrojeniowy. Następnie poprzez wyważenie drzwi dostał/li się do przyczepy kampingowej skąd zabrali silnik do pompy basenowej . Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 1400 zł. Postępowanie prowadzi komisariat w Czosnowie. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Sowia Wola – nietrzeźwy kierujący

18 kwietnia po godz. 9.00 policjanci z Czosnowa zatrzymali do kontroli 62-letniego kierowcę fiata punto. Mężczyzna po przebadaniu miał ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za jazdę po pijanemu i straci prawo jazdy. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

POMIECHÓWEK

Stanisławowo – kradzież roweru

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie nad ranem z przed budynku dokonał/li kradzieży niezabezpieczonego roweru trek, koloru niebiesko-białego. Pokrzywdzony oszacował straty na ok. 2000 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

ZAKROCZYM

ul. Warszawska – kradzież z włamaniem do hali magazynowej

Według ustaleń policjantów nn sprawca/y prawdopodobnie w okresie od 24 marca do 18 kwietnia poprzez wyważenie drzwi dostał/li się do środka magazynu skąd zabrał/li m.in. wózki transportowe, kuchenkę mikrofalową. Pokrzywdzony oszacował straty na ponad 2400 zł. Postępowanie prowadzi nowodworska komenda. Jednocześnie policjanci zwracają się o pomoc do wszystkich osób, które mogły być świadkami tego zdarzenia.

Na terenie powiatu nowodworskiego w analizowanym okresie doszło do 2 wypadków i 40 kolizji.

mł. asp. Szymon Koźniewski